Google Drive 2023 online / 72.0.3

Google Drive

Google Drive (Dysk Google) umożliwia bezpiecznie przechowywać pliki i otwierać je na dowolnym urządzeniu. Dysk Google ma witrynę internetową, która umożliwia użytkownikom przeglądanie plików z dowolnego komputera podłączonego do Internetu bez konieczności pobierania aplikacji.
Usługa do przechowywania, synchronizacji i udostępniania plików, stworzona przez Google została uruchomiona 24 kwietnia 2012 r. Dysk Google pozwala użytkownikom przechowywać pliki na swoich serwerach, synchronizować je na różnych urządzeniach i udostępniać. Oprócz strony internetowej Dysk Google oferuje aplikacje z funkcjami offline dla komputerów z systemami Windows i MacOS oraz smartfonów i tabletów z Androidem i iOS. Dysk Google obejmuje Dokumenty Google, Arkusze i Prezentacje Google, pakiet biurowy umożliwiający wspólne edytowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, rysunków, formularzy i innych elementów. Pliki utworzone i edytowane za pośrednictwem pakietu biurowego są zapisywane na Dysku Google.

Dokumenty Google (oryginalnie Google Docs) – oparty na modelu SaaS, nieodpłatnie udostępniany przez firmę Google sieciowy pakiet biurowy. Umożliwia tworzenie i edycję dokumentów on-line w kooperacji z innymi użytkownikami w tym samym czasie. Powstał poprzez zintegrowanie ze sobą serwisów Google Spreadsheets, Writely i technologii prezentacji Tonic Systems.

W skład Dokumentów Google wchodzi:
-procesor tekstu – Dokument,
-program do tworzenia prezentacji multimedialnych – Prezentacja,
-arkusz kalkulacyjny – Arkusz
-edytor grafiki wektorowej – Rysunek.

Google Docs wspiera przeglądanie 15 typów plików, jednakże można wgrać dowolny plik:
-Microsoft Word (.DOC i .DOCX)
-Microsoft Excel (.XLS, .XLSX, .XLSM, .XLTM i .XLAM;)
-Microsoft PowerPoint (.PPT i .PPTX)
-OpenDocument Format (.ODT i .ODS)
-Adobe Portable Document Format (.PDF)
-Apple Pages (.PAGES)
-Adobe Illustrator (.AI)
-Adobe Photoshop (.PSD)
-Tagged Image File Format (.TIFF)
-Autodesk AutoCad (.DXF)
-Scalable Vector Graphics (.SVG)
-PostScript (.EPS, .PS)
-Fonty (.TTF, .OTF)
-XML Paper Specification (.XPS)
-Zarchiwizowane pliki (.ZIP i .RAR)

Google Drive oferuje:
  • 15 GB darmowego miejsca na dysku, dla Dysku Google, poczty Gmail i Zdjęć Google.
  • Podstawowy (około 90 zł rocznie): 100 GB miejsca, pomoc ekspertów Google, możliwość podzielenia się subskrypcją nawet z 5 osobami, dodatkowe korzyści dla użytkowników
  • Standardowy (około 140 zł rocznie): 200 GB miejsca, pomoc ekspertów Google, możliwość podzielenia się subskrypcją nawet z 5 osobami, dodatkowe korzyści dla użytkowników
  • Premium (około 470 zł rocznie): 2 TB miejsca, pomoc ekspertów Google, możliwość podzielenia się subskrypcją nawet z 5 osobami, dodatkowe korzyści dla użytkowników.

Centrum pomocy Google Drive

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny + rejestracja

Languages: multilanguage

You may also like...