ImageGlass 8.5.1.22 / Moon 8.5.5.19 / Spider 8.5.1.22 portable

ImageGlass

ImageGlass to przeglądarka obrazów o otwartym kodzie źródłowym, która jest prosta, jak też bardzo lekka, co pozwala jej być bardzo szybką i jest dobrym wyborem dla użytkowników systemu Windows. Stworzył ją wietnamski programista Dương Diệu Pháp.
Aplikacja została zaprojektowana tak, aby zastąpić systemowe przeglądarki zdjęć w systemach Windows 8, 7 i Vista, zwłaszcza tych, które mogły mieć problemy z wyświetlaniem plików PNG i GIF.
Program ładuje obrazy szybciej niż systemowa przeglądarka dzięki funkcji, która wykorzystuje pamięć RAM do wstępnego ładowania następnego obrazu. Umożliwia to również szybkie zmiany rozmiaru i orientacji obrazu na głównym ekranie.
Do bardziej skomplikowanych operacji możemy zintegrować program funkcją „Edytuj”, która otworzy zewnętrzną aplikację wybraną przez nas.
Na pasku narzędzi możemy natychmiast obrócić obraz w prawo lub w lewo, powiększać i pomniejszać obraz oraz skalować obraz na ekranie. Możemy również konwertować obrazy, a metoda polega na wybraniu nowego typu pliku z listy rozwijanej i zapisaniu go w wybranym katalogu. Przyciski umożliwiają także zmianę tła, przełączanie widoku pełnoekranowego, wyświetlanie miniatur i dostęp do ustawień programu, w tym funkcji wskazującej określenie ilości pamięci systemowej do załadowania następnego obrazu z kolekcji.

Obsługiwane formaty przez przeglądarkę ImageGlass:

JPG, JPE, JFIF, JPEG, PNG, GIF, ICO, BMP, DIB, TIF, TIFF, EXIF, WMF, EMF, TGA, PSD, HDR, EXR, SGV, WEBP (bez animacji).
Oferuje różne opcje powiększania i usuwania klatek obrazu z plików GIF.
Konwersję wykonuje w 10 różnych formatach: BMP, EMF, EXIF, GIF, ICO, JPG, PNG, TIFF, WMF, Base64String.

Funkcje przeglądarki ImageGlass:

-obsługuje ponad 30 popularnych formatów graficznych
-zdolność do otwierania obrazu bezpośrednio ze schowka
-szybkie przełączanie między obrazami
-obsługiwana jest metoda “przeciągnij i upuść”
-świetnie działa z formatem GIF (wyodrębnianie ramek obrazu, animacja odtwarzanie/wstrzymanie)
-różne opcje powiększania (przybliżanie/pomniejszanie, skalowanie do wysokości, skalowanie do szerokości, blokowanie współczynnika powiększenia itd.)
-różne opcje nawigacji obrazu
-szybki podgląd miniatur
-wyświetlanie miniatur z bieżącego folderu
-funkcja przeglądania pokazu slajdów
-konwersja może odbywać się w 10 różnych formatach
-możliwość udostępniania oglądanego obrazu na Facebooku.
-obsługa skrótów
-czysty, nowoczesny i minimalny interfejs użytkownika (możliwość ukrycia lub wyświetlenia paska narzędzi)
-dostępne różne pakiety tematyczne do zmiany wyglądu interfejsu
-obsługa wielu języków, dzięki której użytkownik może tworzyć własne pakiety
-łatwa instalacja nowych rozszerzeń w celu poszerzenia możliwości programu
-przegląda metadane EXIF ​​wyświetlanego obrazu, skopiuje wybraną wartość i wyeksportuje wszystkie dane do pliku tekstowego.

Darowizna / Donate: jeśli uważasz, że ten mały program jest dla Ciebie użyteczny, darowizna byłaby świetnym sposobem na zapewnienie, że będę mógł sobie pozwolić na poświęcenie czasu, aby dalej rozwijać tę przeglądarkę – Dương Diệu Pháp. Donate via PayPal

Od wersji v. 8 program do poprawnej pracy wymaga .NET Framework 4.8 lub wyżej.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 + XP/Vista
Licencja: bezpłatny (freeware)

ImageGlass Moon zwykle jest budowany i udostępniany dla użytkowników z najnowszymi funkcjami, których nie posiada jeszcze ImageGlass. Trzeba tu zaznaczyć, że może zawierać błędy.

ImageGlass Spider to specjalne wydanie ImageGlass, które współpracuje ze Spiderem w celu stworzenia w pełni funkcjonalnej przeglądarki obrazów i zapewnienia przedsiębiorstwom zbierania danych na żądanie do analizy.

Po rozpakowaniu plik z językiem wrzucamy do folderu Languages (dotyczy od wersji 6.0)

Motywy / Themes

Languages: Chinese (Traditional), Czech, English, French, Greek, Hungarian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Ukrainian, Vietnamese + Arabic, Bengali, Chinese (Simplified), Croatian, Danish, Dutch, Esperanto, Greek (Cyprus), Hebrew, Indonesian, Italian, Japanese, Khmer, Korean, Malay, Persian, Romanian, Serbian (Cirilic), Serbian (Latin), Swedish (Finland), Turkish.

You may also like...