Google Translate 2024 online

Google Translate

Google Translate (Tłumacz Google) to wielojęzyczna, neuronowa usługa tłumaczenia maszynowego opracowana przez firmę Google LLC w celu tłumaczenia tekstu, dokumentów i stron internetowych z jednego języka na inny. Oferuje interfejs strony internetowej, aplikację mobilną na Androida i iOS oraz interfejs API, który pomaga programistom tworzyć rozszerzenia przeglądarki i aplikacje. Od stycznia 2022 r. Tłumacz Google obsługuje ponad 100 języków na różnych poziomach, a od kwietnia 2016 r. miał łącznie ponad 500 milionów użytkowników, z ponad 100 miliardami tłumaczonych słów dziennie.
Tłumacz Google jest dostępny w niektórych przeglądarkach internetowych, jako opcjonalne rozszerzenie do pobrania, które może uruchamiać silnik tłumaczenia, który umożliwia dostęp do usługi tłumaczeniowej po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. W lutym 2010 tłumacz został domyślnie zintegrowany z przeglądarką Google Chrome w celu opcjonalnego automatycznego tłumaczenia stron internetowych.

Inną usługą tłumaczenia jest DeepL.

Funkcje Google Translate obejmują:
  • Tłumaczenie słów pisanych (tekstu): funkcja, która tłumaczy słowa pisane lub tekst na język obcy.
  • Tłumaczenie stron internetowych: funkcja, która tłumaczy całą stronę internetową na wybrane języki.
  • Tłumaczenie dokumentów: funkcja, która tłumaczy dokument przesłany przez użytkowników na wybrane języki. Dokumenty powinny mieć format: .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls, .xlsx.
  • Tłumaczenie mowy: funkcja, która natychmiast tłumaczy język mówiony na wybrany język obcy.
  • Tłumaczenie aplikacji mobilnych: w 2018 r. Tłumacz Google wprowadził nową funkcję o nazwie „Dotknij, aby przetłumaczyć”, dzięki której natychmiastowe tłumaczenie jest dostępne w dowolnej aplikacji bez wychodzenia z niej ani jej przełączania.
  • Tłumaczenie obrazu: funkcja, która identyfikuje tekst na zdjęciu zrobionym przez użytkowników i natychmiast tłumaczy tekst na ekranie za pomocą obrazów.
  • Tłumaczenie odręczne: funkcja, która tłumaczy język pisany odręcznie na ekranie telefonu lub narysowany na wirtualnej klawiaturze bez obsługi klawiatury.
  • Transkrypcja – tekst wyłapany przez mikrofon zostaje przetłumaczony z uwzględnieniem interpunkcji. Funkcja dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej.
  • Konwersacja – pozwala na rozmowę między osobami poprzez głos. Funkcja dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Dowiedz się, które funkcje są dostępne w wybranym języku.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English, Polish + over 100.

You may also like...