Mozilla Firefox to jedna z najlepszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Oparta jest na układzie silnika Servo, zbudowanym pod kątem najwyższej wydajności oraz lepszej i szybszej możliwości wczytywania stron, używając przy tym mniej pamięci komputera. Od wersji 57.0 (Quantum) przeglądarka uzyskała atrakcyjny wygląd i inteligentne funkcje do inteligentnego przeglądania Internetu.  Jednym z komponentów projektu Servo jest silnik Quantum CSS, który może działać równolegle na wielu rdzeniach CPU wykorzystując możliwości nowoczesnych procesorów.

Stworzona i rozwijana przez Fundację Mozilla oraz pasjonatów z całego świata. Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix. 14 kwietnia 2003 zmieniono jej nazwę na Firebird, a 9 lutego 2004 na Firefox.

Możliwości Firefoxa rozszerza mnóstwo dodatków dostępnych na stronie Firefox-dodatki. W wersji Quantum zastosowano nowy interfejs API WebExtensions, który pozwoli na łatwe przenoszenie dodatków z innych przeglądarek. Oznacza to, że ​​użytkownicy Firefoksa mogą w pewnym momencie instalować rozszerzenia Chrome w swojej przeglądarce, a programiści nie będą musieli pisać dwóch oddzielnych baz kodów.
Istnieją trzy rodzaje dodatków do Firefoksa: są to rozszerzenia, motywy i wtyczki.

W wersji Quantum dodano również takie funkcje jak:
-uproszczone zrzuty ekranu bezpośrednio z przeglądarki
-wbudowany w pasek narzędzi dodatek Pocket do przeglądania w późniejszym czasie artykułów, filmów i stron na wszystkich urządzeniach
-wbudowana obsługa kodu WASM i WebVR dla gier następnych generacji
-biblioteka zapewni, że wszystkie ulubione treści, takie jak elementy zachowane w Pocket, zakładki, historia przeglądania, zrzuty ekranu i pobrane pliki będą w jednym miejscu.

Przeglądarka Mozilla Firefox obsługuje technologie zabezpieczeń obsługiwane przez większość pozostałych nowoczesnych programów tego typu (szyfrowanie SSL z obsługą certyfikatów, ścisła kontrola uprawnień w obiektowym modelu dokumentu, ograniczenia dla języków Javascript i Java). Posiada również konfigurowalne ustawienia prywatności blokując elementy śledzące podczas przeglądania, nie zachowuje historii przeglądania oraz blokuje reklamy mające ukryte elementy śledzące. Dzięki blokowaniu części reklam i skryptów spowalniających przeglądanie, strony wczytują się o wiele szybciej.

Firefox jest w dużym stopniu zgodny z istniejącymi standardami i wytycznymi światowej organizacji W3C – obsługuje nowoczesne technologie takie jak HTML, XHTML, CSS, CSS2 (przechodzi test ACID2), częściowo CSS3, JavaScript, MathML, SVG, XSLT i XPath. Poprawnie wyświetla przezroczystość obrazków w formacie PNG.

Program zintegrowany i konfigurowalny system do blokowania wyskakujących okienek, zawiera zintegrowany menedżer pobierania plików, obsługuje wyświetlanie stron w kartach, posiada dwa narzędzia ułatwiające tworzenie stron internetowych – inspektor DOM i konsola JavaScript.

Nowy Firefox - Poznaj Firefoksa Quantum - Szybki, już na dobre
Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam naszą nową przeglądarkę – Firefox Quantum.

Pierwsza rzecz, którą od razu zauważycie to to, jak szybko działa nowy Firefox. Będziecie cieszyć się dwa razy szybszą przeglądarką niż rok temu. Jest także mocniejsza w działaniu. Przebudowaliśmy Firefoksa od podstaw, skupiając się na tym, jak nasi użytkownicy używają sieci do oglądania, słuchania, tworzenia i grania bez limitów. Dostarczamy Wam przeglądarkę, która jest nowoczesna, szybka i efektywna. Mamy nadzieję, że się zgodzicie: to milowy krok, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu.

Korzystając z Firefoksa przyczyniasz się również do tego, aby Internet pozostawał globalnym zasobem publicznym, otwartym i dostępnym dla wszystkich. Jako niezależna organizacja non-profit od 2003 roku jesteśmy zaangażowani w tworzenie produktów, które pomagają Ci kontrolować Twoją obecność online, a także w rozwijanie otwartej technologii oraz zasad i praw, które promują otwarty Internet. To użytkownik jest w centrum wszystkich naszych działań.

W imieniu globalnej społeczności Mozilli mamy zaszczyt zaprezentować Wam nowego Firefoksa. Szybkiego, już na dobre.

Chris Beard – CEO, Mozilla

AMP Browser – przyspiesz przeglądanie stron internetowych, automatycznie ładując strony internetowe AMP lub MIP, zapisując dane i blokując reklamy.
Rozszerzenie przeglądarki AMP pomaga w przypadku powolnego lub niestabilnego połączenia. Przyspiesza przeglądanie stron internetowych:
– ładowanie przyspieszonych stron mobilnych (AMP) lub mobilnych stron dynamicznych (MIP), gdy tylko jest to możliwe
– przełączanie między lekkimi AMP i pełnowymiarowymi stronami internetowymi na żądanie
– podświetlanie linków AMP w wyszukiwarce Google
– używanie pamięci podręcznej Google AMP do szybszego ładowania
– wysłanie nagłówka zapisu danych
– blokowanie reklam i skryptów śledzenia.
Wszystkie funkcje można łatwo przełączać w opcjach.

Przeglądarka AMP Browser

Strona domowa ; Pobierz dla Mozilla Firefox


Firemin, to zajmujący mało miejsca, dodatek do przeglądarki internetowej Mozilla Firefox i opartych na nim, np, Waterfox lub Pale Moon. Jego zadaniem jest zoptymalizowanie ilości wykorzystywanej pamięci.

Więcej o Firemin

Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (Launcher: GPL, Firefox: MPL/GPL/LPGL under Mozilla EULA)
Od wersji v. 53 Firefox nie wspiera już systemów Windows XP i Vista.
Pobierz /.paf.exe PApps Polish/  (~45 MB / ~100 MB) Download other languages /.paf.exe PApps/

 

Pobierz  /.paf online PAppZ/ Wybieramy język, a następnie wprowadzamy numer wersji, np. 63.0.1

Wersja instalacyjna /Polish/: pobierz

Android: pobierz

Dodatki / Add-ons

Języki / Languages: /inne – other/:  Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English (GB), English (US), French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish (Spain), Spanish (International).

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Firefox_Quantum_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Firefox_Quantum_icon256-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki www64-bit,Android,CSS3,Firefox,Firefox portable,HTML5,Internet,Internetowe,Przeglądarki www,W3C
Mozilla Firefox to jedna z najlepszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Oparta jest na układzie silnika Servo, zbudowanym pod kątem najwyższej wydajności oraz lepszej i szybszej możliwości wczytywania stron, używając przy tym mniej pamięci komputera. Od wersji 57.0 (Quantum) przeglądarka uzyskała atrakcyjny wygląd i inteligentne funkcje do...