LibrePCB 1.0.0 portable

LibrePCB

LibrePCB to darmowy, wieloplatformowy, łatwy w użyciu pakiet do automatyzacji projektowania elektronicznego, do rysowania schematów i projektowania płytek drukowanych – dla twórców, studentów i profesjonalistów, od początkujących po ekspertów. To oprogramowanie pozwala po prostu rozwijać elektronikę we właściwy sposób. Brak kosztów. Bez ograniczeń. Brak konta internetowego. Bez zbędnej złożoności.

Przy pierwszym uruchomieniu LibrePCB kreator prosi o otwarcie lub utworzenie obszaru roboczego. Obszar roboczy to tylko katalog, w którym będą przechowywane ustawienia, biblioteki i (opcjonalnie) projekty. Po utworzeniu może być używany ze wszystkimi obsługiwanymi systemami operacyjnymi (tj. jest niezależny od platformy), a w przyszłości będzie można go również używać z różnymi wersjami LibrePCB.

Cechy aplikacji LibrePCB:
 • Łatwy do nauki
  Proste, intuicyjne, dobrze znane koncepcje interfejsu użytkownika pomagają bardzo szybko rozpocząć pracę z programem. Nie musisz całymi dniami studiować dokumentacji — po prostu zacznij z nią pracować.
 • Dla wszystkich
  Został opracowany z myślą o przenośności, aby działał na praktycznie każdym komputerze – w tym Windows, Linux i macOS. Jest dostępny w 16 różnych językach i nie kosztuje żadnych pieniędzy.
 • Inteligentna koncepcja biblioteki
  Biblioteka LibrePCB to coś więcej niż zbiór grafik dla symboli i śladów – są one zorganizowane w znaczący, semantyczny sposób. Dzięki temu zarządzanie biblioteką staje się przyjemniejsze i eliminuje wiele problemów znanych z innych narzędzi EDA.
  Możesz zmieniać nazwy rzeczy w dowolnym momencie bez niszczenia bibliotek lub projektów. Narzędzie wykorzystuje stabilne, unikalne identyfikatory dla wszystkich odsyłaczy, aby były one wiarygodne. Odwołania działają nawet w różnych bibliotekach, więc nie krępuj się przenosić komponentów z jednej biblioteki do drugiej bez żadnych konsekwencji.
 • Czysty format pliku
  Wszystkie pliki tworzone przez aplikację są czytelne dla człowieka, kanoniczne i opracowane bardzo starannie. Pozwala to na używanie systemów kontroli wersji w bibliotekach i projektach bez zmagania się z niezamierzonymi lub zaciemnionymi różnicami.
  Przechowuje wszystkie biblioteki i projekty plikach tekstowych. Ma to wiele zalet:
  -Korzystając z systemu kontroli wersji, zobaczysz i zrozumiesz zmiany.
  -W pewnych granicach pozwala nawet na rozgałęzianie i łączenie.
  -W przypadku nieprawidłowego pliku (np. z powodu niewłaściwego rozwiązania konfliktu scalania) problemy można naprawić ręcznie w prostym edytorze tekstu.
  -Pozwala automatycznie generować, modyfikować lub wydobywać informacje z plików za pomocą niestandardowych narzędzi (np. skryptów).
 • Połączone, jeśli chcesz
  Instalowanie bibliotek i zamawianie PCB nigdy nie było łatwiejsze niż z LibrePCB. Zintegrowany menedżer bibliotek i usługa produkcji PCB mogą zaoszczędzić wiele czasu i frustracji. Ale oczywiście może być również używany w pełni offline.
  Sama aplikacja nie zawiera żadnych bibliotek. Zamiast tego biblioteki są instalowane i aktualizowane niezależnie od aplikacji. Daje to pełną kontrolę nad zarządzaniem biblioteką — możesz zainstalować nasze oficjalne biblioteki, korzystać z własnych bibliotek lub połączyć obie te opcje.
  Dzięki zintegrowanej usłudze LibrePCB Fab zapewniony jest bardzo prosty, alternatywny sposób zamawiania PCB. Jest nie tylko mniej podatny na błędy, ale nawet znacznie szybszy niż tradycyjny sposób, ponieważ nie wymaga ręcznej obsługi plików.
 • Prosta automatyzacja zadań
  Dzięki librepcb-cli doskonalenie zapewniania jakość (i oszczędzanie czasu), jest bardzo łatwe dzięki przeprowadzaniu ważnych kontroli i eksportowaniu danych w zautomatyzowany, bezobsługowy sposób – np. poprzez CI. W świecie tworzenia oprogramowania ciągła integracja (CI) jest szeroko stosowaną strategią wymuszania wysokiego poziomu jakości produktów. Za każdym razem, gdy w kodzie źródłowym wprowadzane są zmiany, na serwerach wykonuje się wiele automatycznych kontroli, testów i innych zadań, aby upewnić się, że wszystko nadal działa zgodnie z oczekiwaniami.
 • Otwarte źródło
  LibrePCB to darmowe i otwarte oprogramowanie. Kod źródłowy jest publikowany w serwisie GitHub na licencji GPLv3.
Inne cechy LibrePCB:
 • Edytor schematów udostępnia następujące funkcje:
  -Łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs (w tym nawigacja za pomocą klawiatury)
  -Natychmiastowa synchronizacja z edytorem tablicy (automatyczna adnotacja do przodu)
  -Schematy wielostronicowe
  -Kontrola przepisów elektrycznych na żywo (ERC)
  -Eksportuj formaty: PDF, SVG, pixmap, CSV BOM.
 • Edytor tablic zapewnia następujące funkcje:
  -Łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs (w tym nawigacja za pomocą klawiatury)
  -Wielowarstwowe PCB (więcej niż potrzebujesz)
  -Kontrola reguł projektowych (DRC)
  -Importuj formaty: DXF
  -Eksportuj formaty: PDF, SVG, pixmap, BOM, pick&place, Gerber/Excellon.
 • Edytor biblioteki udostępnia następujące funkcje:
  -Łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs (w tym nawigacja za pomocą klawiatury)
  -Sprawdzaj reguły na żywo, aby ostrzegać o typowych błędach
  -Importuj formaty: Eagle *.lbr, DXF
  -Eksportuj formaty: PDF, SVG, pixmap.

LibrePCB – dla początkujących w pytaniach i odpowiedziach

EDAAutomatyzacja projektowania elektronicznego, określana również jako elektroniczne projektowanie wspomagane komputerowo (ECAD), to kategoria narzędzi programowych do projektowania systemów elektronicznych, takich jak układy scalone i płytki drukowane. Narzędzia współpracują ze sobą w przepływie projektowym, który projektanci układów scalonych wykorzystują do projektowania i analizowania całych układów półprzewodnikowych. Ponieważ nowoczesny chip półprzewodnikowy może składać się z miliardów komponentów, narzędzia EDA są niezbędne do ich zaprojektowania.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny / darowizna (GNU GPLv3 / donationware)

Languages (49-94%): Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, Esperanto, French, German, Italian, Korean, Polish, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...