MusicBrainz Picard to rozbudowany program do edycji tagów (metadanych) w plikach muzycznych, który jest połączony z serwisem MusicBraniz, z którego pobiera informacje. Pozwoli nam na na uzyskanie dodatkowych informacji na temat nagrań, które posiadamy na komputerze. Pobrane mogą zostać takie dane jak artysta, album, tytuł utworu, gatunek i okładka albumu.

Podstawowe funkcje programu MusicBrainz Picard:
-automatyczne tagowanie utworów poprzez unikalne identyfikatory (PUID – muzyczne odciski palców)
-edycja tagów w plikach muzycznych
-pobieranie okładek płyt CD dla rozpoznanych utworów
-tagi można wprowadzać ręcznie lub automatycznie
-wyszukiwanie utworów po wykonawcy, tytule i albumie
-grupowanie utworów zgodnie z albumem do którego należą
-określenie wzorca na bazie którego program będzie zapisywał pliki
-możliwość rozszerzenia funkcjonalności programu za pomocą wtyczek
-informowanie o zbliżających się nowościach muzycznych
-automatyczne rozpoznane wcześniej tagowanych przez program plików.

MusicBrainz – projekt stworzenia otwartej encyklopedii muzycznej. Jest to internetowa baza danych o muzyce, która podobnie jak Freedb została stworzona w odpowiedzi na ostre restrykcje w CDDB. W obecnej formie nie jest już tylko katalogiem informacji o płytach CD, ale największą, semantyczną bazą meta-danych muzycznych.
Podstawowe dane zawarte w MusicBrainz (artyści, utwory, albumy itp.) dostępne są w ramach domeny publicznej. Pozostałe treści, takie jak wkład będący oryginalnym dziełem edytora (np. wyjaśnienia dotyczące wprowadzanych zmian) objęte są licencją Creative Commons CC BY-NC-SA.
Relacyjny system bazy danych zbudowano w PostgreSQL. Kod serwera wydano na licencji GNU General Public License. Biblioteka python-musicbrainz2 jest objęta licencją The BSD License, która umożliwia wykorzystanie kodu we własnościowym oprogramowaniu. /Wikipedia/

Obsługa programu nie należy do najłatwiejszych.

Info
Język polski interfejsu: Options > Advanced > User Int… > User interface language: polski (Polski)
Jeśli pojawia się błąd i nie można uruchomić programu, należy zainstalować Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86).
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GPL)

Pobierz /.paf.exe PApps/ (9 MB / 33 MB) v. 1.4.2
Wersja instalacyjna:  pobierz /.exe 64-bit/ v. 2.0.4

pobierz /.exe 32-bit/ v. 1.4.2 – jeśli pojawi się błąd dotyczący niemożności uruchomienia programu, zainstaluj Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86).

Wtyczki/plugins: link

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: English, Polish + 55

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/04/MusicBrainz_Picard_icon_256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/04/MusicBrainz_Picard_icon_256-150x150.pngzbymalInne multimedialnePAFedycja tagów,MusicBrainz Picard,MusicBrainz Picard portable,MusicBraniz,Tagi mp3
MusicBrainz Picard to rozbudowany program do edycji tagów (metadanych) w plikach muzycznych, który jest połączony z serwisem MusicBraniz, z którego pobiera informacje. Pozwoli nam na na uzyskanie dodatkowych informacji na temat nagrań, które posiadamy na komputerze. Pobrane mogą zostać takie dane jak artysta, album, tytuł utworu, gatunek i okładka...