MusicBrainz Picard 2.8.5 portable

MusicBrainz Picard

MusicBrainz Picard to rozbudowany program do edycji tagów (metadanych) w plikach muzycznych, który jest połączony z serwisem MusicBraniz, z którego pobiera informacje. Pozwoli nam na na uzyskanie dodatkowych informacji na temat nagrań, które posiadamy na komputerze. Pobrane mogą zostać takie dane jak artysta, album, tytuł utworu, gatunek i okładka albumu.

Podstawowe funkcje programu MusicBrainz Picard:

-automatyczne tagowanie utworów poprzez unikalne identyfikatory (PUID – muzyczne odciski palców)
-edycja tagów w plikach muzycznych
-pobieranie okładek płyt CD dla rozpoznanych utworów
-tagi można wprowadzać ręcznie lub automatycznie
-wyszukiwanie utworów po wykonawcy, tytule i albumie
-grupowanie utworów zgodnie z albumem do którego należą
-określenie wzorca na bazie którego program będzie zapisywał pliki
-możliwość rozszerzenia funkcjonalności programu za pomocą wtyczek
-informowanie o zbliżających się nowościach muzycznych
-automatyczne rozpoznane wcześniej tagowanych przez program plików.

MusicBrainz – projekt stworzenia otwartej encyklopedii muzycznej. Jest to internetowa baza danych o muzyce, która podobnie jak Freedb została stworzona w odpowiedzi na ostre restrykcje w CDDB. W obecnej formie nie jest już tylko katalogiem informacji o płytach CD, ale największą, semantyczną bazą meta-danych muzycznych.
Podstawowe dane zawarte w MusicBrainz (artyści, utwory, albumy itp.) dostępne są w ramach domeny publicznej. Pozostałe treści, takie jak wkład będący oryginalnym dziełem edytora (np. wyjaśnienia dotyczące wprowadzanych zmian) objęte są licencją Creative Commons CC BY-NC-SA.
Relacyjny system bazy danych zbudowano w PostgreSQL. Kod serwera wydano na licencji GNU General Public License. Biblioteka python-musicbrainz2 jest objęta licencją The BSD License, która umożliwia wykorzystanie kodu we własnościowym oprogramowaniu. /Wikipedia/

Obsługa programu nie należy do najłatwiejszych.

MusicBrainz Picard – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Tworzymy nowy folder i wrzucamy do niego plik MusicBrainz-Picard-x.x.x.exe

PortableApps: do najnowszej wersji /.paf.exe 64 & 32-bit/ dołączona jest 32-bitowa wersja Picarda to 1.4.2, ponieważ wydawca obsługuje tylko wersje 64-bitowe od wersji 2.0.

Wersja 1.4.2: jeśli pojawia się błąd i nie można uruchomić programu, należy zainstalować Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86).

Wtyczki

Zmiany w wersji: link

Język interfejsu: Options > Advanced > User Int… > User interface language: np. polski (Polski) > Make It So! > i restart programu

Languages: Afrikaans, Albanian, Arabic, Asturian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, German, German (Low German), Greek, English (CA, GB & US), Esperanto, Estonian, Faroese, Farsi, Finnish, French, French (CA), Frisian, Galician, Hebrew, Hindi, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Lithuanian, Marathi, Nepali, Norwegian, Occitan, Panjabi, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Scots, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tamil, Telugu, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Welsh.

You may also like...