Audacity, to  wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, jeden z najlepszych w tej kategorii. Jest darmowym oprogramowaniem, rozwijanym przez grupę wolontariuszy i jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL.
Jest to zaawansowane narzędzie, z którym można osiągnąć wiele rzeczy, ale trzeba spędzić trochę czasu z instrukcjami, chyba że jesteście inżynierami dźwięku.
Aplikacja ta zawiera bardzo dużo funkcji, między innymi, takie jak:
– nagrywanie (z mikrofonu lub miksera)
– import/eksport WAV, AIFF, AU, FLAC, MP3 (przez koder LAME), Ogg Vorbis
– zaawansowana edycja (wycięcie, kopiowanie, wklejanie, usuwanie poleceń bez ograniczeń “Cofnij” i “Do przodu”, mieszanie wielozadaniowe)
– efekty cyfrowe (zmiana wysokości tonu, usuwanie szumów tła, zmiana częstotliwości, usuwanie wokali, tworzenie podkładów głosowych dla podcastów itp.) i wtyczek (obsługa LADSPA, Nyquist, VST Audio Unit, w tym wtyczek do analizy VAMP) .

Program może nagrywać dźwięk na żywo za pośrednictwem mikrofonu lub miksera lub digitalizować nagrania z innych mediów. Z niektórymi kartami dźwiękowymi i ostatnimi wersjami systemu Windows Audacity może także przechwytywać strumieniowe przesyłanie dźwięku.
Pełną listę funkcji możliwości można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Inne rzeczy, które oferuje nam to narzędzie:
– umożliwi zachować stare nagrania, przenosząc je z wielu źródeł (płyty winylowe, taśmy kasetowe, taśmy szpulowe, kasety wideo, przenośne odtwarzacze MP3, cyfrowe dyktafony…)
– tworzy podcasty, do czego potrzebny jest tylko mikrofon i zestaw słuchawkowy
– stworzy dzwonek dla telefonu komórkowego.

Program oferuje możliwość korzystania z wtyczek, np. VST i LADSPA.

Autorzy programu ostrzegają, że wersje beta programu są wersjami rozwojowymi i zawierają wiele nowych funkcji, które mogą potrzebować dopracowania lub zostaną włączone w przyszłych wersjach, czasami funkcja może nie działać, albo niektóre części programu nie zostały jeszcze udokumentowane lub przetłumaczone na inne języki.

 

Pomoc

Prawie 20 filmów z instrukcjami do programu:

AUDACITY – Poradniki: efekty dźwiękowe, obróbka dźwięku

 

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Audacity działa najlepiej na komputerach, które spełniają więcej niż określone powyżej wymagania minimalne. W przypadku długotrwałych projektów wielościeżkowych zalecane jest stosowanie maszyn o znacznie wyższej specyfikacji niż minimalne.
Pobierz /.zip/ (11 MB / 34 MB) v. 2.2.2 Wersja 2.2.2 oficjalnie nie obsługuje systemu Windows XP.

Pobierz /.zip/ (11 MB / 34 MB) v. 2.2.1
 Pobieramy pakiet ZIP i rozpakowujemy do wybranego przez nas folderu. Tworzymy pusty folder o nazwie Portable Settings w tym samym folderze co jest program. Uruchamiamy program plikiem audacity.exe.

Wersja portable, to mniejszy plik, niż instalacyjny (bez plików pomocy), przydatny również, jeśli nie można uruchomić instalatora z powodu ograniczonych uprawnień.

Pobierz /.paf PApps/ v. 2.2.2 Pobierz /.paf PApps/ v. 2.2.1 Pobierz Audacity Setup Extractor /.paf PAppZ/
Info
Pobieramy Audacity Setup Extractor oraz audacity-win-2.2.2.zip i umieszczamy w tym samym folderze. Następnie uruchamiamy “extractor” i w pierwszym oknie wpisujemy numer wersji, np. 2.2.2.
Zostaną wyodrębnione, jeśli będą również w tym samym folderze: LADSPA_plugins-win-0.4.15.exe ; libmp3lame-win-3.99.3.zip i ffmpeg-win-2.2.2.zip z buanzo
LADSPA plugins (Linux Audio Developers Simple Plug-in API) – wtyczki rozszerzające możliwości programu Audacity (dodaje np. oscylatory, miksery, equalizery).
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Wtyczki / Plugins

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Afrikaans, Arabic, Basque, Bengali, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Burmese, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Gaelainn (Éire), Galician, Gymraeg (Wales), Danish, Dutch, English, Finnish, French, Georgian, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Khmer, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tajik (Tajikistan), Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/Audacity_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/Audacity_icon256-150x150.pngzbymalNagrywaniePAFAIFF,AU,Audacity,Audacity portable,CD,Edytory muzyki,Konwertery,MIDI,MP3,Nagrywanie CD-DVD,OGG,Ogg Vorbis,WAV
Audacity, to  wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, jeden z najlepszych w tej kategorii. Jest darmowym oprogramowaniem, rozwijanym przez grupę wolontariuszy i jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Jest to zaawansowane narzędzie, z którym można osiągnąć wiele rzeczy, ale trzeba spędzić trochę czasu z instrukcjami, chyba że jesteście inżynierami dźwięku. Aplikacja ta zawiera...