Audacity 3.1.3 Rev 2 portable

Audacity

Audacity to  wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, jeden z najlepszych w tej kategorii. Jest darmowym oprogramowaniem, rozwijanym przez grupę wolontariuszy i jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL.
Jest to zaawansowane narzędzie, z którym można osiągnąć wiele rzeczy, ale trzeba spędzić trochę czasu z instrukcjami, chyba że jesteście inżynierami dźwięku

Aplikacja Audacity zawiera bardzo dużo funkcji, między innymi, takie jak:
 • Nagrywanie
  Audacity może nagrywać dźwięk na żywo za pomocą mikrofonu lub miksera oraz digitalizować nagrania z innych mediów.
 • Eksport/Import
  Importuj, edytuj i łącz pliki dźwiękowe. Eksportuj swoje nagrania w wielu różnych formatach, w tym w wielu plikach jednocześnie.
 • Jakość dźwięku
  Obsługuje 16-bitowe, 24-bitowe i 32-bitowe. Częstotliwości próbkowania i formaty są konwertowane przy użyciu wysokiej jakości resamplingu i ditheringu.
 • Wtyczki
  Obsługa wtyczek efektów LADSPA, LV2, Nyquist, VST i Audio Unit. Efekty można łatwo modyfikować w edytorze tekstu lub nawet napisać własną wtyczkę.
 • Edycja
  Łatwa edycja za pomocą funkcji Wytnij, Kopiuj, Wklej i Usuń. Również nieograniczone sekwencyjne cofanie (i ponawianie) w sesji, aby cofnąć się o dowolną liczbę kroków.
 • Efekty
  Podgląd w czasie rzeczywistym efektów LADSPA, LV2, VST i Audio Unit (macOS). Plug-in Manager obsługuje instalację wtyczek oraz dodawanie lub usuwanie efektów i generatorów z menu.
 • Dostępność
  Ścieżkami i zaznaczeniami można w pełni manipulować za pomocą klawiatury. Duży wybór skrótów klawiaturowych.
 • Analiza
  Tryb widoku spektrogramu do wizualizacji i wyboru częstotliwości. Okno do szczegółowej analizy częstotliwości. Wsparcie dla wtyczek do analizy.
  Więcej informacji na temat tych funkcji znajdziesz w podręczniku Audacity /ENG/.
Inne rzeczy, które oferuje Audacity:

– umożliwi zachować stare nagrania, przenosząc je z wielu źródeł (płyty winylowe, taśmy kasetowe, taśmy szpulowe, kasety wideo, przenośne odtwarzacze MP3, cyfrowe dyktafony…)
– tworzy podcasty, do czego potrzebny jest tylko mikrofon i zestaw słuchawkowy
– stworzy dzwonek dla telefonu komórkowego.

Po zakupie przez Muse Group w kwietniu 2021 r. Audacity zmieniło swoją politykę prywatności i może gromadzić „Dane niezbędne do egzekwowania prawa, postępowania sądowego i wniosków władz (jeśli istnieją)”. Obecnie jest przez wielu uważany za program szpiegujący.

Audacity – Poradniki, instrukcje

Wsparcie dla Windows 7 i wcześniejszych zostało zakończone, więc producent zaleca dla Windows 7 wersję Audacity 2.3.3. Późniejsze wersje mogą nadal działać, ale nie zostały przetestowane i nie są oficjalnie obsługiwane. Windows 8.1 i Windows 10 wymagają najnowszej wersji Audacity.

Wymagania systemowe dla Windows 10/11 (64 & 32-bit)
-zalecane: RAM / Szybkość procesora – 4 GB / 2 GHz
-minimum: RAM / Szybkość procesora – 2 GB / 1 GHz
Audacity działa najlepiej na komputerach spełniających więcej niż minimalne wymagania podane powyżej. W przypadku długich projektów wielościeżkowych zalecamy używanie maszyn o znacznie wyższych parametrach niż minimalne.

Działa w systemach: Windows 10/11 + 7
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Pobieramy pakiet /.zip/ i rozpakowujemy do wybranego przez nas folderu. Tworzymy pusty folder o nazwie Portable Settings w tym samym folderze co jest program. Uruchamiamy program plikiem audacity.exe. Wersja portable, to mniejszy plik niż instalacyjny (bez plików pomocy), przydatny również, jeśli nie można uruchomić instalatora z powodu ograniczonych uprawnień.

PortableAppZ: na pierwszym ekranie wprowadź numer wersji, np. 3.1.3. Zostanie również wyodrębniony, jeśli zostanie znaleziony w tym samym folderze: ffmpeg-win-2.2.2.zip i FFmpeg_v2.2.2_for_Audacity_on_Windows_64bit.zip (ścieżki dodane w audacity.cfg przez launcher)

Wtyczki i biblioteki:
LADSPA plugins installer (.exe, 1,5 MB) – ponad 90 wtyczek
Plug-ins – pobierz dodatkowe efekty i filtry
LAME MP3 encoder – umożliwia Audacity eksportowanie plików MP3
FFmpeg import/export library – umożliwia Audacity importowanie i eksportowanie wielu dodatkowych formatów audio, takich jak AC3, AMR(NB), M4A i WMA oraz importowanie audio z plików wideo. Pamiętaj, aby pobrać wersję FFmpeg oznaczoną, jako zgodna z twoją wersją Audacity.

Languages: Afrikaans, Arabic, Basque, Bengali, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Burmese, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Gaelainn (Éire), Galician, Gymraeg (Wales), Danish, Dutch, English, Finnish, French, Georgian, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Khmer, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tajik (Tajikistan), Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...