Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić!

Ultimate File Manager pozwala na zarządzanie i uruchamianie programów, które zostały odpowiednio dobrane i przetestowane. Możesz je uruchomić poprzez menu ‘Programy’ lub z poziomu odpowiedniego paska przycisków. Możesz również skorzystać z specjalnego programu do zarządzania programami – App Manager. App Manager jest programem, który pozwala na zarządzanie oraz uruchamianie aplikacji przenośnych (i nie tylko) oraz zarządzanie dyskiem, z którego uruchamiane są aplikacje. Program posiada prosty i intuicyjny interfejs. Wspiera grupowanie oraz kategoryzowanie aplikacji. Obsługuje skórki oraz wspiera wiele języków.

Siłą pakietu Ultimate File Manager jest odpowiednio skonfigurowany menedżer plików, który wzbogacony jest o najlepsze wtyczki rozszerzające jego funkcjonalność oraz o starannie dobrane zewnętrzne programy. Pakiet UFM pozwala na wybór odpowiedniego menedżera plików (jak również aplikacji oraz wtyczek) na etapie instalacji. Dostępne są następujące menedżery plików:
-Total Commander (sheraware)
Multi Commander (freeware)

Ultimate File Manager wzbogacony jest o dodatkowe zewnętrzne aplikacje. Są to specjalnie wybrane darmowe aplikacje, które doskonale uzupełniają zainstalowany menedżer plików. Programy te różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie:
1. Programowanie: HxD, Notepad++, NSIS, Resource Hacker, WinMerge
2. Edukacja: HEXelon MAX
3. Grafika: ColorMania, IcoFX, XnConvert, XnView
4. Internet: TeamViewer
5. Multimedia: AIMP, Audacity, HandBrake, InfraRecorder, MPC-HC, VLC
6. Biuro: Sumatra
7. Narzędzia: KeePass, Process Hacker, Magnifixer, MyPhoneExplorer, Universal Extractor 2, VeraCrypt.

Ultimate File Manager obsługuje odpowiednio skonfigurowane wtyczki dzięki zintegrowanemu menedżerowi plików (Total Commander). Wtyczki (ang. plug-in, add-on) to dodatkowe moduły do programu komputerowego, które rozszerzają jego możliwości. Zaletą stosowania wtyczek jest możliwość wyboru funkcjonalności, które użytkownik chce wykorzystywać w programie, a których nie potrzebuje.
Wtyczki pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Można je podzielić na następujące kategorie:
-wtyczki archiwów (.wcx)
-wtyczki systemu plików (.wfx)
-wtyczki podglądu plików (.wlx)
-wtyczki zawartości (.wdx).

Info
Autorem programu jest Paweł Porwisz, na którego stronie dowiecie się szczegółów: O projekcie ; Aplikacje ; Wtyczki
Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz LITE (46 MB / 102 MB) Pobierz FULL (~357 MB)
Instalator zapyta nas, czy chcemy program zainstalować, czy stworzyć wersję portable.

Języki / Languages: English, Polish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/05/Ultimate_File_Manager_UFM_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/05/Ultimate_File_Manager_UFM_icon256-150x150.pngzbymalAudio-VideoBezpieczeństwoBiuro-DomEdukacjaEdytory tekstoweGrafikaIkony i kursoryInternetoweKompresja i dekompresjaMenedżery plikówNagrywanieNarzędziaOdtwarzacze audio-videoPDFProgramowaniePrzeglądarki grafikiTelefon-SMSTworzenie i obróbka grafikiAIMP,Audacity,ColorMania,HandBrake,HEXelon MAX,HxD,IcoFX,InfraRecorder,KeePass,Magnifixer,menedżer plików,MPC-HC,Multi Commander,MyPhoneExplorer,Notepad++,NSIS,Process Hacker,Resource Hacker,Sumatra,TeamViewer,Total Commander,UFM,UFM portable,Ultimate File Manager,Ultimate File Manager portable,Universal Extractor,VeraCrypt,VLC,WinMerge,XnConvert,XnView
Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander....