Viber 18.2.0.1 portable / 19.3

Viber for Windows

Viber – komunikator oraz aplikacja do prowadzenia rozmów telefonicznych za pomocą technologii Voice over IP (VoIP) przeznaczona na smartfony oraz komputery, rozwijaną przez Viber Media, która jest jest częścią grupy Rakuten Group — światowego lidera handlu elektronicznego i usług finansowych.
Dodatkowo użytkownik może przesyłać zdjęcia, filmy oraz pliki audio. Program dostępny jest na wiele platform, m.in. Mac OS, Android, BlackBerry OS, iOS, Series 40, Symbian, Bada, Windows Phone i Microsoft Windows. Program korzysta zarówno z sieci operatorów komórkowych 3G/4G jak i Wi-Fi. Łączy już ponad 800 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Cechy komunikatora Viber:
  • łączy ze znajomymi i rodziną (wideorozmowa, połączenia głosowe lub wiadomości)
  • grupowy czat (np. z 250 użytkownikami)
  • bezpłatne połączenia międzynarodowe (bez podawania nazwy użytkownika i loginu)
  • wysyłanie wiadomości wideo
  • automatyczne szyfrowanie (tekst, wideorozmowy, czaty i wysyłane pliki)
  • możliwość usunięcia wiadomości nawet po jej wysłaniu
  • ukrywanie wybranych czatów
  • udostępnia emotikony i naklejki
  • inne.

Twórcami Vibera jest czterech izraelskich oraz białoruskich partnerów: Talmon Marco, Igor Magazinnik, Sani Maroli oraz Ofer Smocha. Aplikacja została po raz pierwszy uruchomiona 2 grudnia 2010 roku w telefonach iPhone, jako bezpośrednia konkurencja dla komunikatora Skype.

Mając Vibera nie musisz wyszukiwać i dodawać znajomych po zalogowaniu (jak w Skype). Aplikacja automatycznie pobiera kontakty z książki telefonicznej smartfona. Zobaczy, który z Twoich znajomych używa również Vibera i dodaje go do grupy kontaktów. Można go używać do połączeń z niezarejestrowanymi użytkownikami lub z numerami telefonów stacjonarnych.

Jeśli po instalacji program się nie uruchomi. Konieczne będzie jego ponowne uruchomienie, po raz pierwszy program utworzy wszystkie dodatkowe pliki i przeniesie je do folderu DANE (Data). Aby usunąć wszystkie ustawienia i dane osobowe z programu, wystarczy usunąć folder DANE (Data). W takim przypadku program uruchamia się po raz pierwszy z ustawieniami początkowymi. Program Viber Portable po wyłączeniu zbiera foldery wcześniej zainstalowane w systemie i przenosi je do własnego folderu DANE (Data). Proces ten może potrwać 3-5 minut lub dłużej, w zależności od wydajności komputera. Musisz czekać i nie wyjmować dysku flash ani innych nośników, na których zainstalowany jest program przenośny. Wersja portable nie pozostawia żadnych śladów obecności w systemie po zakończeniu pracy.

Viber – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Informacje, jak pobierać pliki z poszczególnych serwerów

LRepacks: aby zainstalować program lub uzyskać wersję portable należy uruchomić plik instalatora (.exe) i postępować zgodnie z jego instrukcjami.
Wersja przenośna to wersja programu, która przechowuje informacje o swojej pracy nie w rejestrze i różnych zakamarkach systemu, ale obok pliku wykonywalnego. Takie podejście jest wygodne, jeśli często ponownie instalujesz system lub chcesz używać programów na innych komputerach z dysku flash. Może być również przydatny do używania na komputerze w ramach konta z ograniczonymi uprawnieniami.
Przepakowane programy nie zawierają złośliwych modułów, oprogramowania reklamowego, wirusów itp.

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simlified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Spanish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...