VirusTotal Uploader 0.2.1 portable

VirusTotal Uploader

VirusTotal Uploader to narzędzie, typu open source, do przesyłania plików na platformę VirusTotal. To nie jest oficjalnie obsługiwana aplikacja przez. Powstał, ponieważ oficjalna aplikacja komputerowa VirusTotal nie była już udostępniana.


Komunikat od VirusTotal: Od 2017 r. zaprzestaniemy aktualizacji oficjalnego narzędzia do przesyłania plików dla systemu Windows – alternatywny program o otwartym kodzie źródłowym do przesyłania plików to VirusTotal Uploader. Jest to prosta aplikacja komputerowa dla Microsoft Windows, dzięki której interakcja z programem VirusTotal jest tak prosta, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Nie jest wymagane żadne zaplecze techniczne. Pobierz aplikację i od razu rozpocznij pracę.

VirusTotal sprawdza elementy za pomocą ponad 70 skanerów antywirusowych i usług blokowania adresów URL/domen, a także niezliczonej liczby narzędzi do wydobywania sygnałów z badanej zawartości. Każdy użytkownik może wybrać plik ze swojego komputera za pomocą przeglądarki i wysłać go do VirusTotal. VirusTotal oferuje wiele metod przesyłania plików, w tym główny publiczny interfejs sieciowy, programy do przesyłania na komputer, rozszerzenia przeglądarki i programistyczny interfejs API. Interfejs sieciowy ma najwyższy priorytet skanowania spośród publicznie dostępnych metod przesyłania. Zgłoszenia mogą być napisane w dowolnym języku programowania przy użyciu publicznego interfejsu API opartego na protokole HTTP.

Podobnie jak w przypadku plików, adresy URL można przesyłać na kilka różnych sposobów, w tym za pośrednictwem strony internetowej VirusTotal, rozszerzeń przeglądarki i interfejsu API.

Po przesłaniu pliku lub adresu URL podstawowe wyniki są udostępniane osobie przesyłającej, a także pomiędzy partnerami egzaminującymi, którzy wykorzystują wyniki do ulepszania swoich własnych systemów. W rezultacie przesyłając pliki, adresy URL, domeny itp. do VirusTotal, przyczyniasz się do podniesienia globalnego poziomu bezpieczeństwa IT.

Ta podstawowa analiza stanowi także podstawę dla kilku innych funkcji, w tym społeczności VirusTotal: sieci umożliwiającej użytkownikom komentowanie plików i adresów URL oraz udostępnianie sobie notatek. VirusTotal może być przydatny w wykrywaniu złośliwej zawartości, a także w identyfikowaniu fałszywych alarmów — normalnych i nieszkodliwych elementów wykrywanych jako złośliwe przez jeden lub więcej skanerów.

Sygnatury złośliwego oprogramowania są często aktualizowane przez w związku z ich dystrybucją przez firmy antywirusowe, co gwarantuje, że usługa korzysta z najnowszych zestawów sygnatur.

Aby używać programu VirusTotal Uploader należy uzyskać klucz API, który będzie dostępny po założeniu konta na stronie VirusTotal.

Podstawowy klucz API VirusTotal:

Standardowe bezpłatne konto użytkownika końcowego, czyli podstawowy klucz API. Nie jest powiązany z żadną grupą korporacyjną, w związku z czym nie ma dostępu do usług premium VirusTotal. Podlegasz następującym ograniczeniom:
-Poziom dostępu ograniczony, standardowy bezpłatny publiczny interfejs API – Przejdź na wersję premium
-Użycie – nie można używać w przepływach pracy biznesowej, produktach lub usługach komercyjnych.
-Szybkość żądań – 4 wyszukiwania na minutę
-Dzienny limit – 500 wyszukiwań na dzień
-Limit miesięczny – 15,5 tys. wyszukiwań na miesiąc.

Program do poprawnego działania wymaga w systemie .NET Framework 4.6 lub wyżej

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit/11
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja VirusTotal Uploader: bezpłatny (GNU GPLv3)

Licencja VirusTotal: bezpłatny bez zastosowań komercyjnych (freeware / non-commercial)
VirusTotal jest bezpłatny dla użytkowników końcowych do użytku niekomercyjnego, zgodnie z warunkami świadczenia usług. Chociaż współpracujemy z silnikami należącymi do wielu różnych organizacji, VirusTotal nie dystrybuuje ani nie promuje żadnego z tych silników stron trzecich. Działamy po prostu jako agregator informacji. Dzięki temu możemy oferować naszym użytkownikom obiektywną i bezstronną obsługę.

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, French, German, Italian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...