doPDF 7.3 portable / 11.9

Tworzenie plików PDF za pomocą programu doPDF jest tak proste, jak wybranie pliku, który chcemy przekonwertować i kliknięcie przycisku, który uruchomi faktyczną konwersję.

PDF oznacza przenośny format dokumentu (Portable Document Format) i został opracowany przez Adobe aby ułatwić wymianę dokumentów. doPDF jest darmową aplikacją do tworzenia plików PDF. Pozwoli przenieść dowolny dokument (możliwy do wydrukowania) do pliku PDF. Instaluje się jako wirtualna drukarka plików PDF, więc pojawi się na Twojej liście Drukarki i Faxy oraz na liście programów Wszystkie programy.

Używając doPDF możesz konwertować pliki do formatu PDF na dwa sposoby:

Wydrukuj do PDF za pomocą wirtualnej drukarki doPDF.
Wykonuje się to dokładnie tak jak przy tradycyjnym drukowaniu, tylko rezultatem jest plik PDF, a nie zadrukowana kartka papieru.
Otwórz dokument (za pomocą Microsoft Word, WordPad, Notatnika lub innego programu), w menu kliknij „Drukuj” i wybierz doPDF jako drukarkę.
Pojawi się pytanie gdzie zapisać plik PDF i po zakończeniu konwersji, plik wynikowy zostanie otwarty w domyślnej przeglądarce PDF. Film poniżej pokazuje jak tworzyć pliki PDF z Microsoft Word (Word do PDF).

doPDF_2

Używając doPDF Startup window.
doPDF posiada plik wykonywalny (dostępny z menu start), który możesz uruchomić aby włączyć kreatora konwersji.
Idź do Start->Programy->doPDF i kliknij w doPDF aby uruchomić kreatora konwersji. Skorzystaj z przycisku Przeglądaj aby wybrać plik, który chcesz konwertować i następnie kliknij w Utwórz aby przekonwertować dokument do formatu PDF. Zrzut ekranu poniżej pokazuje jak łatwo konwertować do PDF z formatu Microsoft Word (word do pdf):

doPDF_3

Program obsługuje następujące formaty: DOC, DOCX, DJVU, XLS, XLSX, XPS, PPT, PPTX, DOT, EML, VSD, PUB, PUBX, MPP, WPD, OpenOffice, DWG, HTML, TXT, PNG, JPEG, GIF, TIFF i wiele innych.

doPDF_1

Można ustalić niestandardową rozdzielczość dla obrazów z wartości pomiędzy 72 i 2400 dpi. Mniejsza rozdzielczość skutkuje mniejszym plikiem PDF, ale gorszą jakością obrazu. Większa rozdzielczość oznacza lepszą jakość obrazu, ale większy plik PDF. Domyślną wartością jest 300 dpi.
Zawartość wynikowego pliku PDF może być zmniejszona do 1% oryginalnego rozmiaru lub powiększona aż do 400%. Orientacja strony – łatwo ustal orientację strony na poziomą lub pionową, zmiany będą widoczne w oknie podglądu.

Więcej o programie można przeczytać na stronie domowej programu, która jest również w języku polskim

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny do użytku domowego i komercyjnego (freeware)

Languages v. 7.3: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...