Wykop.pl 2024 online

Wykop.pl

Wykop.pl to serwis tworzony przez użytkowników. Każda informacja jest dodawana, oceniana i komentowana przez użytkowników. Dziel się, odkrywaj i wykopuj informacje ważne dla Ciebie. Ty decydujesz o tym, co ma się znaleźć na stronie głównej.

Ten polski serwis internetowy istnieje od 28 grudnia 2005. W założeniu jest on odpowiednikiem amerykańskiego Reddita oraz digg.com. Serwis założony został przez poznańską spółkę Wykop sp. z o.o., której właścicielem był holenderski fundusz inwestycyjny Garvest.

Każdy z zarejestrowanych użytkowników może dodawać „znaleziska”, czyli informacje, które chce pokazać innym użytkownikom. Informacje mogą być publikowane zarówno w wersji pisanej, jak i audio oraz video.
Na każde „znalezisko” (informację) użytkownicy oddają dodatnie lub ujemne głosy (wykopy/zakopy). Znalezisko trafia najpierw do „wykopaliska”, skąd – po uzyskaniu odpowiedniej liczby głosów (wykopów) – trafia na główną stronę, gdzie prezentowane jest całej społeczności. Jeśli znalezisko nie zbierze wymaganej wartości liczonej z głosów dodatnich i ujemnych w przeciągu 24 godzin od jego dodania, nie może trafić na stronę główną w późniejszym czasie.
Konta użytkowników po rejestracji mają kolor zielony, który po 30 dniach zmienia się w pomarańczowy. Specjalnymi kolorami są: bordo dla 1000 użytkowników ze szczytu rankingu, niebieski dla kont sponsorowanych, czarny (lub w trybie nocnym biały) dla administracji i srebrny dla użytkowników zbanowanych i tych, którzy usunęli swoje konta. Więcej na portalu Wikipedia.

Cechy serwisu Wykop:
  • Odkrywaj – serwis to dziesiątki nowych linków dziennie. Wszystkie je możesz przeglądać w „Wykopalisku”, a najciekawsze z nich trafiają na stronę główną serwisu. „Znaleziska” czekają na Twoje głosy.
  • Dziel się z innymi – w Twoje ręce wpadła ciekawa informacja, interesujący filmik, zapierające dech w piersiach fotografie? Dodaj swoje znalezisko i podziel się z innymi. Twój link trafi do Wykopaliska, a jeżeli inni uznają go za ciekawy, zostanie on wykopany na stronę główną.
  • Oceniaj – wykopuj linki, które Cię najbardziej interesują. W ten sposób pomagasz tworzyć ranking popularności wszystkich dodanych znalezisk. Liczba wykopów świadczy o tym na ile ciekawy jest dany link.
  • Dyskutuj – każdy dodany link możesz skomentować, wyrazić swoją opinię i wymienić pogląd na jego temat. Serwis udostępnia nie tylko najciekawsze znaleziska, ale również zawiera interesujące i zajmujące dyskusje.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny / wyświetla reklamy

Languages: Polish.

You may also like...