A Ruler for Windows 3.9 portable

A Ruler for Windows

A Ruler for Windows to ekranowa linijka oraz pomocnik czytania na systemy Windows.

Linijka pozwala na szybkie i łatwe mierzenie obiektów na ekranie. Idealnie nadaje się przy projektowaniu stron internetowych, pracy graficznej lub doskonaleniu wyglądu produktów cyfrowych.

Pomocnik czytania pomaga w czytaniu tekstu na ekranie, podobnie jak to czyni brzeg tradycyjnej linijki na wydrukowanej stronie. Czyni to program idealnym narzędziem do czytania długich e-maili, szerokich arkuszy i drobnej czcionki na ekranie.

Program A Ruler for Windows umożliwia przełączenie między trybem linijki i pomocnika czytania za pomocą kliknięcia myszy lub naciśnięcia przycisku.

Domyślnie, zarówno linijka jak i pomocnik czytania wyposażone są w cztery „skórki” do wyboru: słoje drewna, stal nierdzewna, przezroczysty plastik oraz żółta. Można również tworzyć własne skórki i dzielić się nimi ze swoimi znajomymi.

Dzięki dużej i wyraźnej numeracji linijka jest bardzo łatwa w odczytywaniu. Każdą linijkę / pomocnik czytania można obrócić w pionie lub poziomie, zmniejszyć do określonej długości lub zmienić rozmiar przez przeciągnięcie do pożądanej długości. Numeracja na linijce może zostać odwrócona, zaś jej długość wyświetlana opcjonalnie. Zaznaczenia mogą być umieszczane na brzegu linijki wedle uznania. Kliknięcie na kresce spowoduje automatyczne narysowanie pomiarowej linii w danym miejscu.

Automatyczny punkt środkowy, trzeci wskaźnik i podział harmoniczny może być wyświetlany opcjonalnie. Specjalne tryby 2x, 3x i 4x pozwalają na wykonanie zrzutu podstawowego ekranu i powiększenie go w celu łatwiejszego dokonywania pomiaru pomiędzy bardzo małymi punktami.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Skórki

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Spanish, Swedish.

You may also like...