Balabolka_icon256Balabolka umożliwia nam przekształcanie tekstu do postaci plików audio. Obsługuje dane zapisane w formatach TXT, DOC, RTF, ODT, FB2, HTML i PDF. Tekst można zapisać jako pliki WAV, MP3, WMA, OGG. W programie można dodawać tagi ID3 do plików MP3.

Balabolka – to rosyjskie słowo, oznaczające: gaduła.

Aplikacja korzysta z Microsoft Speech API (SAPI), który dodaje do programu wiele opcji.  Między innymi pozwala na zmianę parametrów głosu, w tym szybkość i wysokość dźwięku. Gdy plik dźwiękowy jest odtwarzany na komputerze lub w nowoczesnych cyfrowych odtwarzaczach audio, tekst jest wyświetlany synchronicznie (w ten sam sposób, jak teksty do piosenek).

Program pozwala wykorzystywać głosy cyfrowe, wspierające SAPI 4, SAPI 5 lub Microsoft Speech Platform. Istnieją darmowe i płatne (komercyjne) silniki rozpoznawania mowy. Najbardziej wysoką jakość syntezy mowy zapewniają głosy komercyjne.

Uwaga
Sprawdzanie pisowni będzie aktywne w wersji przenośnej programu, jeśli pobierzemy słownik języka (Polski i inne), rozpakujemy archiwum, a następnie folder “hunspell” wrzucamy do folderu Balabolki. Wtedy program ładuje pliki do sprawdzania pisowni z dysku przenośnego, a nie z komputera użytkownika. Do programu Balabolka można pobrać również skórki.
Info
BEZPŁATNY SYNTEZATOR MOWY 22 kHz – nie sprawdzałem!
Folder zawiera bezpłatny syntezator, który posiada głos polski i angielski w jednym 22 khz, o bardzo dobrej jakości syntezy, posiada dostępny słownik, współpracuje ze skreenraderem NVDA, Ivona Rader i innymi czytnikami. Po zainstalowaniu z powodzeniem zastąpi systemowy syntezator, który jest bardzo brzydki i mało zrozumiale mówi . /POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH w Hrubieszowie/

Pobierz

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.zip/ (9,36 MB / 12,9 MB) Pobierz /.paf.exe PApps/ v. 2.14.0.671
Wersja instalacyjna: pobierz

Języki / Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Balabolka_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Balabolka_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalDodatkiPAFBalabolka,DOC,Edytory tekstowe,FB2,HTML,ID3,MP3,ODT,OGG,PDF,RTF,SAPI,Synteza mowy,Tagi mp3,TXT,WAV,WMA
Balabolka umożliwia nam przekształcanie tekstu do postaci plików audio. Obsługuje dane zapisane w formatach TXT, DOC, RTF, ODT, FB2, HTML i PDF. Tekst można zapisać jako pliki WAV, MP3, WMA, OGG. W programie można dodawać tagi ID3 do plików MP3. Balabolka - to rosyjskie słowo, oznaczające: gaduła. Aplikacja korzysta z Microsoft...