Beeftext 14.0 portable

Beeftext

Beeftext to narzędzie do zarządzania fragmentami tekstu dla systemu Windows, inspirowane płatnym programem TextExpander.
Czy jesteś zmęczony wielokrotnym wpisywaniem tego samego tekstu w kółko? Na przykład, niestandardowego podpisu e-mail, którego używasz tylko dla swoich bliskich przyjaciół, fragmentu przeceny, którego używasz 5 razy dziennie czy emotikonów tekstowych, które tak bardzo lubisz (\/) (°,,,°) (\/)? Beeftext jest stworzony dla Ciebie.
Pozwala zdefiniować kombinacje. Kombinacja łączy krótkie słowo, którego w normalnej sytuacji raczej nie wpiszesz (słowo kluczowe) z fragmentem długiego lub złożonego tekstu, który często musisz wpisać (fragment). Od teraz za każdym razem, gdy wpiszesz słowo kluczowe, w dowolnym obszarze tekstowym dowolnej aplikacji obsługującej kopiuj/wklej, kombinacja jest uruchamiana, a Beeftext automatycznie zastępuje słowo kluczowe powiązanym z nim fragmentem. Dzięki kodowaniu Unicode tekst ten może być w dowolnym języku, przy użyciu dowolnych znaków, nawet egzotycznych.

Aby wykonywać swoje zadania i móc pracować wszędzie, Beeftext „nasłuchuje” naciśnięcia klawiszy i jest powiadamiany o każdej interakcji klawiatury (i myszy), o ile program jest uruchomiony.

Narzędzia do zastępowania tekstu nie są nowe. Beeftext istnieje, ponieważ na platformie Windows istniejące rozwiązanie jest albo drogie, o zamkniętym kodzie źródłowym, nieobsługiwane, skomplikowane w konfiguracji, albo dowolna ich kombinacja. Beeftext jest darmowy – podobnie jak darmowe piwo – i nie zawiera reklam ani złośliwego oprogramowania.

Program Beeftext nie przechowuje żadnych informacji związanych z pisaniem i absolutnie żadne dane nie są wysyłane na żaden serwer z jakiegokolwiek powodu. Jedyną czynnością sieciową wykonywaną przez Beeftext jest codzienne pobieranie pliku tekstowego ze strony Beeftext w celu sprawdzenia, czy dostępna jest nowsza wersja aplikacji. Tę funkcję można wyłączyć w preferencjach aplikacji.

Aplikacja jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju. Mogą wystąpić błędy i autor dołoży wszelkich starań, aby je naprawić. Nie wahaj się zgłosić ich w module śledzenia problemów na stronie projektu GitHub. W przyszłych wydaniach planowanych jest wiele nowych funkcji.

Beeftext Portable:

Począwszy od wersji 0.11, Beeftext jest również dostępny w wersji Portable. Ten wariant — przeznaczony głównie dla zaawansowanych użytkowników — jest dostępny w archiwum ZIP. Po wyodrębnieniu plik wykonywalny Beeftext znajdujący się w nowo utworzonym folderze można uruchomić bezpośrednio.
Wszystkie pliki danych generowane przez Beeftext (ustawienia, plik listy kombi i dziennik debugowania) są przechowywane w podfolderze Data. Portable Edition nie wprowadza żadnych zmian w składnikach systemu, które są modyfikowane przez wersję opartą na instalatorze (a mianowicie folder danych aplikacji użytkownika i rejestr systemu Windows).

Uwaga: wersja portable jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, na przykład administratorów systemu, którzy chcą korzystać z Beeftext na wielu komputerach za pomocą pamięci USB lub udostępnionego dysku sieciowego. Zachęcamy zwykłych użytkowników do korzystania ze standardowej wersji opartej na instalatorze.

Następujące funkcje standardowej wersji Beeftext nie są dostępne w wersji portable:
-Nie można ustawić automatycznego uruchamiania aplikacji po zalogowaniu się użytkownika.
-Listy combi folderu nie można dostosować
-Aplikacja nie może być aktualizowana automatycznie. Powiadomienia o aktualizacjach można nadal aktywować, ale jedyną opcją oferowaną w oknie dialogowym powiadomienia o nowej wersji jest przycisk strony „Download page”, który otwiera domyślną przeglądarkę internetową i przegląda stronę pobierania GitHub w poszukiwaniu nowej wersji.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Beeftext działa natywnie w języku angielskim i dostarczane jest oficjalne tłumaczenie na francuski, ponieważ programista jest francuski. Ale użytkownicy w społeczności są na tyle uprzejmi, że zapewniają tłumaczenia na swoje języki.
Jak zainstalować tłumaczenie:
Pobierz plik „zip” dla swojego języka. Rozpakuj zarchiwizowany folder i skopiuj go do podfolderu „translations”. W przypadku korzystania z instalatora ten folder zwykle znajduje się w lokalizacji %LOCALAPPDATA%\beeftext.org\Beeftext\Translations. Możesz również łatwo uzyskać dostęp do tego folderu, otwierając okno dialogowe „Preferencje” w Beeftext i klikając przycisk „Otwórz folder” na karcie „Wygląd”. Kliknij przycisk „Odśwież” w zakładce „Wygląd” okna dialogowego „Preferencje”. Tłumaczenie powinno być już dostępne.

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, German, Italian, Nederlands, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.

You may also like...