CCode 2.2.0 portable

CCode

CCode to darmowy, przenośny (portable), czyli niewymagający instalacji, edytor kodu źródłowego z obsługą wielu języków programowania oparty na komponencie Scintilla.

Producent programu firma Yubsoft: CCode, to nasze wewnętrzne narzędzie programistyczne, całe oprogramowanie publikowane na naszej stronie jest napisane w CCode. CCode jest napisany w C++ z około 24000 linii kodu, bez MFC, bez WTL, bez QT, tylko czysty Win32 i C++. Nie jest to idealne narzędzie, ale spełnia nasze codzienne potrzeby związane z kodowaniem.

Portal Softpedia: Główne okno aplikacji jest proste i dobrze zorganizowane, podzielone na osobne panele, aby pomieścić zarówno zintegrowany eksplorator plików, jak i sam edytor.
Panel po lewej stronie zawiera wbudowany eksplorator plików, który wyświetla wszystkie pliki w widoku drzewa, umożliwiając poruszanie się po komputerze w poszukiwaniu projektów. Możesz łatwo uzyskać dostęp do symboli i odniesień w swoim kodzie.

Aby usprawnić przepływ pracy, CCode zawiera kilka gotowych fragmentów kodu dla często używanych ułamków kodu. W związku z tym możesz łatwo wstawiać fragmenty kodu do swojego kodu, aby zaoszczędzić czas potrzebny na ręczne wpisywanie ich. Na przykład możesz pracować z głównymi oknami Java, oknami dialogowymi, wierszami poleceń C, Java build.bat, datami, nagłówkami CPP lub .h i tak dalej. Ponadto istnieje możliwość edytowania tekstu snippets.txt i dodawania w ten sposób własnych niestandardowych fragmentów kodu.

CCode oferuje:

-numerację linii
-automatyczne wcięcie kodu
-podpowiadanie kodu
-oznaczenia końca linii i podświetlanie składni, z obsługą wielu języków programowania
-narzędzia edycyjne pozwalają na manipulowanie kodem źródłowym
-powiela, usuwa, kopiuje, dzieli i łączy wiersze kodu
-modyfikuje wielkość liter tekstu z wielkich na małe i odwrotnie
-przycina początkowe lub końcowe spacje oraz wstawia komentarze do wierszy
-zakładki pomagają w szybszym i łatwiejszym poruszaniu się po kodzie
-narzędzia nawigacyjne umożliwiają szybsze przeskakiwanie do określonej linii i wyszukiwanie wewnątrz kodu.

Program wyszukał i zaproponował Jacek Żebrowski. Porada od niego: w programie warto zablokować w ustawieniach skrót klawiszowy dla zapisu ctrl+alt+s (to jest prawy alt+s dający polskie ś). Dziękujemy za program.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Chinese (Simplified), English, French, Italian, Korean, Polish, Slovenian, Turkish.

You may also like...