Colour Contrast Analyzer (CCA) 3.5.1 portable

Colour Contrast Analyser (CCA)

Colour Contrast Analyzer (CCA) to analizator kontrastu kolorów, który pomaga określić czytelność tekstu i kontrast elementów wizualnych, takich jak kontrolki graficzne i wskaźniki wizualne. Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia do sprawdzania kontrastu kolorów, aby zoptymalizować treść – w tym tekst i elementy wizualne – pod kątem osób niewidomych na barwy lub osób słabowidzących.

Jedno narzędzie kontrastu kolorów spełniające wszystkie potrzeby związane ze sprawdzaniem kolorów WCAG (Web Content Accessibility Guidelines – zbiór dokumentów opublikowany przez WAI zawierający zalecenia dotyczące tworzenia dostępnych serwisów internetowych).

Kontrolera kontrastu kolorów można używać na stronach internetowych, podczas tworzenia aplikacji, projektowania grafiki do mediów społecznościowych, slajdów programu PowerPoint, plików PDF, plików InDesign i prawie wszystkiego. Gdy Colour Contrast Analyzer pokazuje współczynnik 1:1 jest to kontrast najsłabszy i jest to np. biały tekst na białym tle. Największy kontrast to czarny tekst na białym tle i wynosi on 21:1.

Cechy aplikacji Colour Contrast Analyzer (CCA):
  • Wskaźniki zgodności dla WCAG 2.1.
  • Posiada tryb ciemny.
  • Wiele sposobów wybierania kolorów: możesz ręcznie wprowadzić formaty kolorów CSS, użyć suwaka RGB lub wybrać narzędzie (próbnik) wyboru kolorów (tylko Windows i macOS).
  • Symulator ślepoty barw.
  • Obsługa przezroczystości alfa na kolorach pierwszego planu.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 + XP
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Obecna wersja analizatora kontrastu kolorów (CCA) została przebudowana od podstaw przy użyciu narzędzia Electron. Jest teraz wydawany tylko, jako 64-bitowy dla systemu Windows 7 i nowszych. Starsza wersja została przemianowana na Color Contrast Analyzer Classic Portable i będzie działać w systemach Windows od XP do 11.

Color Contrast Analyzer Portable jest dostarczany z instalatorem PortableApps.com, więc po podłączeniu dysku automatycznie wykrywa istniejącą instalację PortableApps.com. Obsługuje aktualizacje, instalując bezpośrednio na istniejącej kopii, zachowując wszystkie ustawienia. Jest w formacie PortableApps.com, więc automatycznie współpracuje z platformą PortableApps.com, w tym z menu i narzędziem do tworzenia kopii zapasowych.

Languages: English, French, German, Hungarian, Japanese, Korean, Nederlands, Polish, Spanish.

You may also like...