DownTester 1.30 portable

DownTester pozwala łatwo sprawdzić prędkość pobierania z Internetu w wielu miejscach na całym świecie. Automatycznie testuje prędkość pobierania z adresów URL, które wybierzemy, jeden po drugim. Następnie przechodzi do następnego pobierania adresu URL,  po upływie w jaki została określona liczba sekund lub po pobraniu określonej ilości KB – zgodnie z ustawionymi preferencjami.

Po zakończeniu testu, można łatwo zapisać wynik do pliku TXT/HTML/XML/CSV lub skopiować go do schowka i wkleić go do programu Excel lub innych aplikacji.

Przed rozpoczęciem testu prędkości pobierania możemy przejść do opcji programu (Opcje zaawansowane) i wybrać odpowiednie ustawienia dla siebie. Domyślnie DownTester każde ściąganie automatycznie zatrzymuje po 20 sekundach, co wystarczy, aby uzyskać dokładny wynik prędkości, ale można zmienić to ustawienie, jeśli chcemy.

Trzeba się upewnić, że wszystkie managery pobierania, aplikacje torrent i inne, są zamknięte. W przeciwnym razie, test prędkość pobierania nie będzie dokładny.
Aby rozpocząć test pobierania, wystarczy nacisnąć F2.

Program DownTester wyświetla prędkość pobierania w 2 różnych jednostkach:
-KB/s (kilobajty na sekundę) – ta kolumna wyświetla tę samą prędkość pobierania, którą zazwyczaj można zobaczyć podczas pobierania pliku z Internet Explorera, Firefoxa lub innej przeglądarki internetowej.
-Mb/s (megabitów na sekundę) – jeśli mamy Internet z firmy (UPC, Vectra…), prędkość pobierania jest zazwyczaj określone w Mbps. Patrząc w tej kolumnie, można łatwo dowiedzieć się, czy naprawdę prędkość pobierania jest taka, jaką obiecał dostarczać dostawca internetu.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8
Licencja: bezpłatny (freeware)

Po rozpakowaniu plik z językiem wrzucamy do folderu programu.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Brazilian Portuguese, Chinese (Simlified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English, French, German, Greek, Italian, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Thai, Turkish, Vanencian.

You may also like...