ElectroMailer 0.9.0.538 portable

ElectroMailer

ElectroMailer (poprzednio Hellcore Mailer) to polski, zaawansowany program pocztowy i czytnik grup dyskusyjnych zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi, najwyższej wydajności i rozbudowanej, ale nie przytłaczającej funkcjonalności.

Program był pisany zarówno z myślą o „totalnych laikach” jak i profesjonalistach – intuicyjna obsługa oraz rozbudowana pomoc ekranowa sprawiają, że każda osoba posiadająca podstawową wiedzę o systemie Windows będzie w stanie docenić potęgę aplikacji już podczas pierwszych chwil jej używania. Wysoka wydajność programu pozwala pracować bez obaw w najbardziej ekstremalnych warunkach, bez kosztownych zmian w konfiguracji komputera – jeśli Twój komputer działa poprawnie z systemem Windows 2000, ElectroMailer będzie na nim działał bez problemów. Rozbudowana funkcjonalność pozwala Ci wykonać więcej w krótszym czasie, dodatkowo oszczędzając Twój cenny czas i nerwy. I to wszystko za darmo, nawet do zastosowań komercyjnych – bez wszelkiego spyware, reklam, działań podejmowanych bez Twojej wiedzy oraz naruszania podstawowych zasad zachowania prywatności.

Najważniejsze zalety programu ElectroMailer:
 • Made in Poland! 🙂
 • Był, jest, i będzie DARMOWY – w tym do zastosowań komercyjnych – i BEZ REKLAM ORAZ TELEMETRII!
 • Superwydajny i superekoloogiczny: Dzięki szybkim algorytmom i wysokiemu zoptymalizowaniu kodu oraz korzystaniu z zaawansowanych cech nowoczesnych procesorów, program praktycznie nie ma wymagań sprzętowych. Program był od podstaw projektowany do działania w pełni asynchronicznie, wobec czego zapewnia wyższą ogólną wydajność w porównaniu z jednowątkowymi bądź wielowątkowymi klientami, zaś asynchroniczna komunikacja sieciowa („pipeline’ing”) skraca czas pobierania wiadomości z serwerów pocztowych i grup dyskusyjnych, zmniejsza użycie łącza i zapewnia dużo lepsze działanie w razie korzystania ze z definicji niestabilnych połączeń takich jak WiFi czy HSPA/LTE.
 • Superlekki: jest prawdopodobnie najmniejszym objętościowo tak rozbudowanym programem pocztowym i czytnikiem grup dyskusyjnych jednocześnie – nie zużywa dziesiątek megabajtów i jest na tyle mały, że wersja przenośna (portable) zmieści się w pamięci podręcznej dzisiejszego procesora. Specjalnie zaprojektowany format magazynu danych redukuje wykorzystanie przestrzeni dyskowej przy jednoczesnym wyraźnym przyspieszeniu operacji na załącznikach, optymalizacja indeksów w czasie wczytywania redukuje użycie pamięci, kompresja folderów i indeksów pozwala zaoszczędzić dodatkowe megabajty przestrzeni dyskowej. Nie są wykorzystywane żadne ciężkie, zasobożerne biblioteki, dzięki czemu interfejs programu jest bardzo lekki – reaguje szybciej i zużywa wyraźnie mniej pamięci operacyjnej, zostawiając więcej zasobów do dyspozycji Twojej i innych programów.
 • Superbezpieczny: ElectroMailer jest odporny na wirusy zaszyte w wiadomościach – nie otwiera automatycznie załączników i blokuje podejrzane pliki (także te z podwójnymi rozszerzeniami) już w momencie ich pobierania, aby wszelkie zagrożenia ginęły zanim znajdą się na Twoim twardym dysku. Wykrywa potencjalne niebezpieczne linki i ostrzega Cię przed nimi. Chroni Cię przed wiadomościami śledzącymi („e-mail trackers”, „web bugs”), obsługuje bezpieczne protokoły TLS z najnowszym TLS 1.3 włącznie.
 • Program działa pod wszystkimi najważniejszymi systemami operacyjnymi z rodziny Win32, czyli od Windows 2000 włącznie począwszy (po zainstalowaniu KernelEx) na Windows 10 (póki co) skończywszy.
 • Jest w pełni wielozadaniowy – można wysyłać wiadomości, odbierać inne, przy okazji ściągać artykuły z grupy dyskusyjnej i odpowiadać na zaległe wiadomości, w międzyczasie szukając wśród folderów zagubionej przesyłki. Bez utraty stabilności i rozgrzewania do czerwoności Twojego procesora.
 • W pełni obsługuje grupy dyskusyjne (liczba grup – i serwerów – jest nieograniczona), w trybach offline (hurtowe wysyłanie i pobieranie wiadomości), oraz online (pobieranie nagłówków i archiwizowanie tylko ich, czytanie wiadomości bez pobierania wszystkich, obsługa poleceń XPAT, Cancel, Supersedes, obsługiwany jest też klucz Cancel-Lock). Obsługa polecenia XOVER pozwala czarnym listom i filtrom na likwidację niepożądanych wiadomości – zanim je w ogóle pobierzesz (działa podczas pobierania nagłówków, w trybach offline i online). Obsługuje również pliki .newsrc.
 • W pełni poprawnie obsługuje Unicode – bez względu na system operacyjny – przy tworzeniu wiadomości, przy ich czytaniu, w książce adresowej, prawidłowo sortuje obcojęzyczne ciągi znaków.
 • Program zawiera rozbudowany, wygodny edytor tekstowy, wyróżniający poziomy cytowania, a mimo to działający bardzo szybko nawet na kosmicznie długich (cztery megabajty i więcej) wiadomościach – udostępnia również sprawdzanie pisowni i pozwala na wiele innych rzeczy, niespotykanych gdzie indziej (poprawianie źle zwiniętego tekstu, ujednolicanie znaków cytowania, zmianę wielkości liter, wygodne przechodzenie między poziomami cytatów, itp). Istnieje możliwość tworzenia wzorów (szablonów) wiadomości i stosowania w nich makr i złotych myśli (fortunek). Wbudowana jest długa lista makr.
 • Obsługuje filtry – filtruje i sortuje pocztę wychodzącą i przychodzącą oraz pobierane i wysyłane wiadomości usenetowe według różnych reguł (można nawet używać wyrażeń regularnych, operować na nagłówku i treści wiadomości i stosować zagnieżdżone reguły). Przyznaje wiadomościom (także pocztowym) punkty i automatycznie określa, które wiadomości są „Twoje”, ustawiając wątki z Twoimi wiadomościami na początku listy. Dodatkowo obsługa czarnych list pozwala na szybkie likwidowanie wiadomości od nielubianych nadawców.
 • W pełni obsługuje binaria (załączniki) Base64, UUE, XXE, yEnc, BtoA, i Quoted-Printable. Potrafi też dzielić wiadomości na części – rozmiar każdej może określić użytkownik lub serwer (tylko pocztowy) – i składać części do jednej całości.
 • Szybka biblioteka graficzna obsługuje ogromną liczbę formatów plików, i dodatkowo rozpoznaje po zawartości – a nie rozszerzeniu – w jakim formacie są otwierane pliki – wyświetli prawidłowo np. plik .jpg, nawet, jeśli ma rozszerzenie .bmp.
 • Jako jeden z niewielu programów, ElectroMailer zawiera bardzo szybką, a jednocześnie bardzo mocną funkcję szyfrowania folderów opartą na algorytmach AES oraz Scrypt. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, ElectroMailer nie wymusza szyfrowania wszystkich danych oraz pozwala na odszyfrowanie folderów na stałe w razie, gdyby zaszła taka potrzeba (to powinno być oczywiste, jednak w niektórych programach ta opcja występuje pod nazwą „przywróć z kopii sporządzonej przed zaszyfrowaniem”).
 • … I wiele innych.

Tak przedstawia swój program Piotr Dałek.

ElectroMailer – poradniki, instrukcje

ElectroMailer jest projektem niekomercyjnym. Jeżeli odczuwasz silną potrzebę wsparcia materialnego projektu, po prostu skontaktuj się z autorem.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

 Jeżeli ktoś nie używał wcześniejszej wersji programu (tj. v. 0.6), to należy ją pobrać i wykonać następująca zamianę: wystarczy zamienić pierwotny plik (hcm.exe) w katalogu ElectroMailera na poniższą wersję – wszystko przy zamkniętym programie. Pełny wykaz zmian znajduje się w wykazie zmian. Proszę pamiętać, że są to okresowe (przeważnie dzienne bądź tygodniowe) zrzuty, które nie muszą być stabilne.

Oryginalny instalator/program nie oferował i nie oferuje instalacji dodatkowego oprogramowania, takiego jak paski narzędziowe, wtyczki do przeglądarek, przeglądarki internetowe, narzędzia „optymalizujące”, itp.

Najnowsze wersje i dodatki do programu ; Co nowego w najnowszych wersjach

Language: Polish.

You may also like...