Adobe Reader XI 11.0.21 portable / 2024.001

Adobe Reader

Adobe Reader (wcześniej Adobe Acrobat Reader) jest bezpłatnym, standardowym narzędziem służącym do wyświetlania i drukowania dokumentów PDF oraz uzupełniania ich o komentarze.

Jest to jedyna przeglądarka plików PDF, która umożliwia otwieranie i obsługę dowolnych rodzajów zawartości w formacie PDF, w tym formularzy i multimediów.

Jest dostępna na wszystkie popularne platformy komputerowe oraz urządzenia przenośne.

Funkcje Adobe Reader:

Otwieranie dowolnych plików PDF
Można otworzyć każdą zawartość zapisaną w plikach PDF, w tym dokumenty, rysunki, wiadomości e-mail, arkusze kalkulacyjne i prezentacje.

Cyfrowe podpisywanie plików
Nie trzeba drukować dokumentów, aby je podpisać. Dzięki programowi Reader XI można dodać do nich własny podpis cyfrowy lub szybko przekazać je do podpisania przez inne osoby.

Ochrona systemu
Programy i dane można zabezpieczyć przed złośliwym kodem, a poufne informacje ukryć przed nieautoryzowanymi użytkownikami za pomocą trybu chronionego.

Komentowanie plików PDF za pomocą narzędzi do adnotacji
Program Reader XI jest oferowany z pełnym zestawem narzędzi do wprowadzania komentarzy. Dzięki nim można wpisywać komentarze, wprowadzać lub wyróżniać tekst oraz używać linii, figur geometrycznych i stempli w dowolnym miejscu dokumentu PDF.

Wypełnianie formularzy
Koniec z formularzami papierowymi. Odpowiedzi można wpisywać do formularza PDF. Można też klikać i wypełniać pola formularza. Następnie wystarczy zapisać i przesłać plik. To wszystko.

Aplikacja dla urządzeń przenośnych
Aplikacja Reader dla urządzeń przenośnych pozwala na otwieranie i używanie plików PDF na tablecie iPad, telefonie iPhone lub urządzeniach z systemem Android tak, jak na komputerach stacjonarnych.

Łatwe wdrożenie
Do zarządzania wdrożeniem programu Reader można stosować różnorodne narzędzia informatyczne, takie jak programy Adobe Customization Wizard, Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) i Microsoft System Center Updates Publisher (SCUP).

Zarządzanie bezpieczeństwem
Oprogramowanie obsługuje standardy takie jak Kerberos, SOAP/WSDL, XSD, podpisy cyfrowe W3C XML, szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym, OASIS WS-Security, szyfrowanie XML, HTTP/HTTPS, RSA oraz standard ECMAScript dla języka XML (E4X) w interpreterze języka JavaScript. Program Reader jest zgodny z pakietem testowym NIST PKI.

Opracowany przez firmę Adobe Systems i udoskonalany przez ponad 20 lat format PDF (Portable Document Format) jest teraz otwartym standardem elektronicznej wymiany dokumentów przyjętym przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO. Dokumenty, formularze, grafiki i strony internetowe przekonwertowane na dokument PDF będą wyglądać tak samo, jak wyglądałyby po wydrukowaniu. W przeciwieństwie do wydruków, pliki PDF mogą jednak zawierać łącza i przyciski reagujące na kliknięcia, pola formularza oraz nagrania wideo i audio, a do tego logikę pomagającą zautomatyzować typowe procedury biznesowe. Udostępniony plik PDF mogą przeczytać praktycznie wszyscy, którzy używają darmowego oprogramowania Adobe Reader® lub aplikacji Adobe Reader dla urządzeń przenośnych.
Źródło: Adobe Systems Incorporated

Wymagania systemowe:
·Procesor 1,3 GHz lub szybszy
·System operacyjny Microsoft® Windows XP z dodatkiem SP 3 dla wersji 32-bitowych (dodatkiem SP 2 dla wersji 64-bitowych); Windows Server® 2003 R2 (wersje 32- lub 64-bitowe); Windows Server 2008 lub 2008 R2 (wersje 32- lub 64-bitowe); Windows 7 (wersje 32- lub 64-bitowe); Windows 8 (wersje 32- lub 64-bitowe)
·256 MB pamięci RAM (zalecane 512 MB)
·300 MB wolnego miejsca na dysku twardym (uwaga: podczas instalacji instalator tworzy pliki tymczasowe, w związku z czym wymagana ilość miejsca jest większa od podanej).
·Rozdzielczość ekranu 1024 x 768
·Przeglądarka Internet Explorer 7, 8, 9, 10; Firefox (ESR) lub Chrome

W przypadku systemów Windows Server 2003 z dodatkiem SP2 oraz Windows XP z dodatkiem SP2 (wersja 64-bitowa) wymagana jest poprawka KB-930627 firmy Microsoft. Zobacz: http://support.microsoft.com/kb/930627

Usługi Adobe Online są płatne, trzeba wykupić subskrypcję

Brak najnowszych wersji przenośnych (portable) programu Adobe Reader i tak już raczej pozostanie, bo obwarowania licencyjne są zbyt restrykcyjne mimo, że program jest na licencji freeware. Jak twierdzi wydawca programu, firma Adobe Inc., usługi stron trzecich oferują pirackie kopie oprogramowania, które nie są przenośnymi kopiami licencjonowanymi.
Jeśli jesteś fanem oprogramowania freeware i nie masz już ochoty korzystać z programu Adobe Reader Portable, wypróbuj 3 programy, które powielają funkcje tej przeglądarki plików PDF, a mają wersje portable: Sumatra PDF ; Foxit Reader ; PDF-XChange Editor

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 (64 & 32-bit)
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English & Polish (wersja .paf.exe)

You may also like...