GeoGebra_icon256“GeoGebra jest dynamicznym oprogramowaniem matematycznym przydatnym na wszystkich poziomach edukacji. W jednym, łatwym w użyciu pakiecie łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. GeoGebra jest społecznością milionów użytkowników z całego świata, która szybko się rozrasta. Program jest wiodącym dostawcą oprogramowania do matematyki dynamicznej. Na całym świecie wspiera rozwój nauki, technologii, inżynierii, matematyki, edukacji i innowacji w nauczaniu.
Z jednej strony GeoGebra jest dynamicznym systemem z geometrii. Można wykonać konstrukcje związane z punktami, wektorami, odcinkami, liniami jak również funkcjami, a następnie dynamicznie je zmieniać.
Z drugiej strony, równania i współrzędne mogą być wprowadzone bezpośrednio. W ten sposób GeoGebra ma możliwość by zająć się zmianą współrzędnych dla wektorów i punktów, znajduje pochodne i całki funkcji oraz oferuje wyznaczanie ekstremum.
Te dwa widoki są charakterystyczne dla programu: wyrażeniu w oknie algebry odpowiada obiekt w oknie geometrii i na odwrót.”  Tak opisują swój program autorzy.

GeoGebra:
-dynamicznie łączy Geometrię, Algebrę i Arkusz kalkulacyjny
-łatwy w użyciu interfejs oraz wiele przydatnych funkcji
-autorskie oprogramowanie do tworzenia interaktywnych materiałów edukacyjnych jako stron internetowych
-dostępne w wielu językach dla milionów użytkowników z całego świata
-wolne oprogramowanie darmowe dla niekomercyjnych użytkowników.

Pomoc
Samouczek
GeoGebra Help 3.2
GeoGebra – podręcznik i przykłady
Materiały dydaktyczne w języku polskim związane z wykorzystaniem  programu GeoGebra można zobaczyć na Wiki.

Polskie forum programu.

Niektóre zmiany w nowej wersji /v. 6/ programu:
– teraz już GeoGebra nie opiera się na kodzie Java, ale bardziej na HTML5
– zmiana wyglądu
– konstrukcja programu podobna do wersji on-line
– menu zostało umieszczone w prawym górnym rogu
– dodano pomocniczą klawiaturę ze znakami matematycznymi
– dostęp do plików z każdego miejsca (rejestracja konta).

GeoGebra_www

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware), bez zastosowań komercyjnych
Pobierz Classic /.zip/ (~70 MB / ~150 MB) v. 5 Pobierz Classic /.paf.exe ThumbApps/ v. 5.0.504  Pobierz /.zip/(52 MB / 146 MB) v. 6 Pobierz Math /.paf.exe ThumbApps/ v. 6.0.503
Wersja instalacyjna: pobierz /.zip/.msi/ v. 5

Wersja instalacyjna: pobierz /.zip/.msi/ v. 6

GeoGebra online

Windows 10 (tablet)

iPad

Android (tablet)

Android

Języki / Languages: Albanian, Arabic, Basque, Bosnian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (UK, USA, Australia), Estonian, Finnish, French, Galician, Georgian, German, German (Austria), Greek, Hebrew, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Maceonian, Marathi, Malay, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Sinhala, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tamil, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Welsh.

GeoGebra v. 6

GeoGebra v. 5

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/GeoGebra_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/GeoGebra_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaPAFAlgebra,Android,Edukacja,GeoGebra,GeoGebra portable,Geometria
'GeoGebra jest dynamicznym oprogramowaniem matematycznym przydatnym na wszystkich poziomach edukacji. W jednym, łatwym w użyciu pakiecie łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. GeoGebra jest społecznością milionów użytkowników z całego świata, która szybko się rozrasta. Program jest wiodącym dostawcą oprogramowania do matematyki dynamicznej. Na całym świecie...