GeoGebra 6.0.845 / 5.2.845 portable

GeoGebra

GeoGebra jest dynamicznym oprogramowaniem matematycznym przydatnym na wszystkich poziomach edukacji. W jednym, łatwym w użyciu pakiecie łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. GeoGebra jest społecznością milionów użytkowników z całego świata, która szybko się rozrasta. Program jest wiodącym dostawcą oprogramowania do matematyki dynamicznej. Na całym świecie wspiera rozwój nauki, technologii, inżynierii, matematyki, edukacji i innowacji w nauczaniu.
Z jednej strony GeoGebra jest dynamicznym systemem z geometrii. Można wykonać konstrukcje związane z punktami, wektorami, odcinkami, liniami jak również funkcjami, a następnie dynamicznie je zmieniać.
Z drugiej strony, równania i współrzędne mogą być wprowadzone bezpośrednio. W ten sposób program ma możliwość by zająć się zmianą współrzędnych dla wektorów i punktów, znajduje pochodne i całki funkcji oraz oferuje wyznaczanie ekstremum.
Te dwa widoki są charakterystyczne dla programu: wyrażeniu w oknie algebry odpowiada obiekt w oknie geometrii i na odwrót.” – tak opisują swój program autorzy.

Program GeoGebra:

-dynamicznie łączy Geometrię, Algebrę i Arkusz kalkulacyjny
-łatwy w użyciu interfejs oraz wiele przydatnych funkcji
-autorskie oprogramowanie do tworzenia interaktywnych materiałów edukacyjnych jako stron internetowych
-dostępne w wielu językach dla milionów użytkowników z całego świata
-wolne oprogramowanie darmowe dla niekomercyjnych użytkowników.

GeoGebra poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny bez zastosowań komercyjnych (freeware for non-commercial purposes)

Languages: Albanian, Arabic, Basque, Bosnian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (UK, USA, Australia), Estonian, Finnish, French, Galician, Georgian, German, German (Austria), Greek, Hebrew, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Maceonian, Marathi, Malay, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Sinhala, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tamil, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Welsh.

GeoGebra v. 6

GeoGebra v. 5

You may also like...