GMER to polskiej produkcji wielofunkcyjny program, którego autorem jest Przemysław Gmerek, a ma on za zadanie wykrywanie niebezpiecznych rootkitów, które mogą zaatakować nasz komputer. Wykrywa ukryte elementy w procesach, plikach, wpisach rejestru, autostarcie, a nawet sektorze rozruchowym MBR (Master Boot Record). Sprawdzi także moduły odpowiadające przykładowo za kontrolę sposobu działania różnych urządzeń.

“Nasze oprogramowanie wykrywa rootkity metodą behawioralną przed ich załadowaniem, co pozwala na efektywne radzenie sobie ze znanymi oraz nieznanymi rodzajami rootkitów. Technologia wykorzystywana w rootkitach jest o wiele bardziej zaawansowana niż w przypadku przeciętnego oprogramowania złośliwego. Po pierwsze, posiadają zdolność ukrywania się w systemie operacyjnym, co pozwala im na zachowanie aktywności oraz uniemożliwia ich wykrycie przez długi czas. Zwiększa to znacznie skutki potencjalnego zniszczenia. Po drugie, w wielu przypadkach infekcja wiąże się z osiągnięciem określonych celów finansowych, gdzie rootkity są często wykorzystywane do przechwytywania danych bankowych oraz haseł”. – powiedział Przemysław Gmerek, twórca programu GMER.

Antywirus Avast! wykorzystuje GMER w swoim oprogramowaniu od 2007 roku. GMER 1.0.15 okazał się najlepszy w teście porównawczym 12 programów typu anti-rootkit przeprowadzonym przez Anti-Malware Test Lab.

Info
Przy wersji instalacyjnej nazwa programu jest losowo generowana – ma to zapobiec ewentualnej możliwości blokady uruchomienia programu przez złośliwe oprogramowanie jakie może być systemie komputera.

Program jest przeznaczony wyłącznie dla bardzo zaawansowanych użytkowników.
UWAŻAJCIE CO KASUJECIE !!!
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (364 KB / 372 KB)
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

English, Polish, ?
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/GMER_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/GMER_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoanti-rootkit,Bezpieczeństwo,GMER,GMER portable,rootkit,rootkity
GMER to polskiej produkcji wielofunkcyjny program, którego autorem jest Przemysław Gmerek, a ma on za zadanie wykrywanie niebezpiecznych rootkitów, które mogą zaatakować nasz komputer. Wykrywa ukryte elementy w procesach, plikach, wpisach rejestru, autostarcie, a nawet sektorze rozruchowym MBR (Master Boot Record). Sprawdzi także moduły odpowiadające przykładowo za kontrolę sposobu...