gpg4usb 0.3.3-2 portable

gpg4usb jest programem umożliwiającym szyfrowanie i deszyfrowanie wiadomości tekstowych. Jego celem jest, aby każda wysyłana i odbierana wiadomość była bezpieczna.

Został wyposażony w proste intuicyjne narzędzie do szyfrowania stworzonych wiadomości.

Program gpg4usb jest nakładką graficzną dla GnuPG (GNU Privacy Guard – Strażnik Prywatności GNU) – wolny (GPL) zamiennik oprogramowania kryptograficznego PGP, jednego z najpopularniejszych narzędzi do szyfrowania poczty elektronicznej. Umożliwia bezpieczną komunikację i przechowywanie danych. Generuje dwa powiązane ze sobą klucze – publiczny i prywatny.

Na podstawie klucza prywatnego można wygenerować publiczny, ale nie odwrotnie. Do szyfrowania informacji jest używany klucz publiczny. Odszyfrować wiadomość można tylko za pomocą klucza prywatnego, który powinien być w wyłącznym posiadaniu adresata. Klucz publiczny musi mieć każdy kto chce szyfrować wiadomości dla jego właściciela. /wg.Wikipedii/

GnuPG – poradniki, instrukcje

Repozytorium programu zostało zarchiwizowane na portalu GitHub przez właściciela. Nie wiadomo, czy będą nowe wersje.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, Greek, German, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Vietnamese.

You may also like...