LiberKey 5.8.1129 portable

LiberKey to francuskie narzędzie pozwalające zgromadzić interesujące nas programy w wersji portable dla systemu Windows (podobny do PortableApps.com Platform). Będą one bezpośrednio uruchamiane z urządzenia przenośnego lub z dysku twardego (możemy go zainstalować w dowolnym folderze na dysku twardym i uruchamiać automatycznie podczas startu systemu).

Obsługuje ponad 300 programów ułożonych w kategoriach (audio, wideo, grafika, sieć, biuro, wideo, gry…), przygotowanych w trzech paczkach: Basic (14 programów), Standard (86 programów) i Ultimate (153 programy). Instalujemy LiberKey, na przykład, na pamięci USB i wybieramy jedną z gotowych paczek lub pobieramy interesujące nas programy z dostępnej bazy programów (w formacie .lks) na stronie aplikacji.

Możliwości programu LiberKey:

-automatyczna aktualizacja programów online
-grupowania programów według własnych potrzeb
-tworzenie skrótów na pulpicie
-przypisywanie rozszerzeń plików otwieranych przez wybraną aplikację
-automatyczne wykrywanie środowiska uruchomieniowego Microsoft .NET Framework
-możliwość dodawania własnych programów portable (brak dla nich automatycznej aktualizacji).

Każda z aplikacji ma zazwyczaj oddzielnie przechowywane dane i katalogi wykonywalne, aby umożliwić łatwe tworzenie kopii zapasowych lub synchronizacji danych.

Katalog wszystkich aplikacji: LINK

Skróty na pulpicie – żeby je aktywować musimy tę czynność wykonać ręcznie przeciągając na pulpit ikonę wybranego programu (LiberKey zapisuje w ustawieniach ich położenie). Później można je usunąć klikając w ustawieniach “Usunięcie przenośnych skrótów”. Jeśli chcemy, aby znowu pojawiły się na pulpicie klikamy “Dodaj skróty przenośne”.

Przy pierwszym uruchomieniu, któregoś z programów, pojawi się tablica informująca o licencji. Należy zaznaczyć “J’accepte les conditions…” i zatwierdzić klikając na “Accepter”.

Mobilny niezbędnik

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Instalator umieszcza w katalogu na wybranym przez nas dysku wewnętrznym lub zewnętrznym tylko programy LiberKey nie ingerując w system.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Aragonese, Breton, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, French, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Korean, Macedonian, Norwegian (Bokmal), Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Serbian (Cyrillic & Latin), Spanish, Turkish.

You may also like...