KeePass Password Safe 2.53.1 & 1.41 portable

KeePass Password Safe

KeePass Password Safe (Professional Edition) – jest to lekkie i wygodne w obsłudze opensourc’owe narzędzie zarządzające w bezpieczny sposób naszymi hasłami. Program przechowuje loginy, hasła oraz adresy URL w zaszyfrowanej bazie danych. Dostęp do bazy danych uzyskujemy podając hasło lub plik-klucz. KeePass korzysta z mocnych i bezpiecznych algorytmów szyfrujących (Advanced Encryption Standard ; Twofish). Aplikacja pozwala na sortowanie i wyszukiwanie haseł, eksport ich do plików TXT, HTML, XML czy CSV oraz import z CSV, CodeWallet (Pro) TXT i plików TXT z Password Safe v2. Obsługuje wtyczki (np.import PIN-ów), posiada funkcję „drag&drop”. Można tworzyć kategorie i podkategorie haseł.

KeePass po uruchomieniu i otworzeniu bazy danych, hasła trzyma zaszyfrowane w pamięci, chroniąc przed ich wykradnięciem. Dodatkowo program posiada rozbudowany generator haseł.
Program jest dostępny pod różne systemy operacyjne (Windows,Linuksa, Mac OS X, Pocket PC). KeePass nie instaluje się w systemie, nie trzyma w nim żadnych plików, dzięki czemu możemy go, razem z bazą danych trzymać np. na pamięci USB. Mając 100 różnych loginów i haseł do wszelkich blogów, for, serwisów czy programów, dzięki temu programowi nie musimy zawracać sobie głowy żeby je spamiętać. Jest, to jedna z najlepszych bezpłatnych aplikacji do przechowywania zaszyfrowanych informacji.

Wersja programu v. 2.x programu wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej

KeePass Password Safe – poradniki, instrukcje

KeeWeb to wieloplatformowy i nowoczesny menedżer haseł kompatybilny z programem KeePass. KeeWeb to aplikacja jest zbudowana przy użyciu technologii sieciowych. KeeWeb rozumie pliki w formacie programu KeePass (KDBX). Można stworzyć takie pliki (bazy danych haseł) w KeePass, albo w tym programie. Format pliku jest w 100% kompatybilny i powinien być zrozumiały przez oba programy.

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Program w wersji 2.x jest bardziej rozbudowany w stosunku do wersji 1.x. Różnice w funkcjach: LINK

Pobierz powyższy pakiet ZIP i rozpakuj go w ulubionej lokalizacji (pamięć USB, …). KeePass działa bez dodatkowej instalacji i nie przechowuje żadnych ustawień poza katalogiem aplikacji.

Dla wersji z PortableAppZ w pierwszym oknie wpisujemy numer wersji, np. 2.53.1 lub 1.41

Zmiana języka interfejsu: pobieramy plik z językiem, rozpakowujemy i wrzucamy do folderu z programem. Otwieramy KeePass i klikamy: View > Change languages...> np. Polish > Get more languages… i restart programu

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Bahasa Melayu, Belarusian, Bulgarian, Catalan,  Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian Bokmal, Norwegian Nynorsk, Persian, Polish, Portuguese (Brazilian), Portuguese (Portugal), Punjabi, Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...