KeePassXC jest darmowym i wieloplatformowym menedżerem haseł, który pomaga tworzyć silne hasła i zarządzać nimi w bezpieczny sposób. Program może przechowywać swoje hasła bezpiecznie i automatycznie wpisywać je do codziennie odwiedzanych stron internetowych i aplikacji. Można umieścić wszystkie swoje hasła w jednej bazie danych, która jest zablokowana jednym kluczem głównym lub kluczem-dyskiem. Pełna baza danych jest zawsze szyfrowana za pomocą algorytmu szyfrowania ASES (alias Rijndael) przy użyciu 256-bitowego klucza. KeePassXC używa formatu bazy danych, który jest zgodny z bezpiecznym hasłem KeePass Password Safe. Działa offline i nie wymaga połączenia z Internetem.

KeePassXC to fork programu KeePassX, który ma na celu rozszerzenie i ulepszenie nowych funkcji i poprawek w celu zapewnienia bogatego w funkcje i w pełni wielofunkcyjnego i nowoczesnego menedżera haseł.

Inne funkcje:
-działa na wszystkich trzech głównych platformach Linux, Windows i MacOS
-szyfrowanie dwukanałowe
-wsparcie dla odpowiedzi na wyzwania YubiKey
YubiKey sprzęt do uwierzytelniania produkowany przez firmę Yubico obsługujący jednorazowe hasła, szyfrowanie i uwierzytelnianie kluczy publicznych oraz protokół U2F opracowany przez FIDO Alliance (FIDO U2F). Pozwala użytkownikom na bezpieczne logowanie się do swoich kont poprzez emitowanie jednorazowych haseł lub korzystanie z pary kluczy publicznych / prywatnych opartych na FIDO generowanych przez urządzenie. YubiKey umożliwia również przechowywanie statycznych haseł do użytku w witrynach, które nie obsługują haseł jednorazowych. acebook wykorzystuje YubiKey do poświadczeń pracowników, a Google wspiera go zarówno dla pracowników, jak i dla użytkowników.  Niektóre menedżery haseł obsługują YubiKey.
-generowanie TOTP (algorytm, który oblicza jednorazowe hasło z udostępnionego tajnego klucza i bieżącego czasu)
-import CSV
-interfejs linii komend
-DEP (Data Execution Prevention jest zabezpieczeniem spotykanym we współczesnych systemach operacyjnych) i ASLR hartowania
-ASLR (Address space layout randomization jest techniką bezpieczeństwa komputerowego zaangażowaną w zapobieganie wykorzystywaniu luk w zabezpieczeniach pamięci)
-autonomiczne hasło i generator haseł
-miernik siły hasła
-łączenie baz danych
-automatyczne ładowanie po zmianie bazy danych
-wsparcie dla KeePassHTTP do użytku z PassIFox w Mozzilla Firefox, chromeIPass w Google Chrome i Chromium oraz passafari w przeglądarce Safari.

KeePassXC jest w pełni funkcjonalnym menedżerem haseł, który jest pakietową aplikacją przenośną. Jest on pakowany w formacie PortableApps.com w celu łatwego użycia z dowolnego urządzenia przenośnego i integracji z platformą PortableApps.com.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)Pobierz /.zip 64-bit/ (32 MB / 79 MB) Pobierz /.zip 32-bit/ Pobierz /.paf.exe PApps/ v. 2.3.4
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 64-bit/ ; pobierz /.exe 32-bit/

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, German, Greek, Indonesian, Italian, Japanese, Kazakh, Korean, Lithuanian, Polish, Portuguese (Brazilian), Portuguese (Portugal), Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Ukrainian.

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/06/KeePassXC_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/06/KeePassXC_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalBezpieczeństwoPAFKeePassXC,KeePassXC portable,menedżer haseł,YubiKey
KeePassXC jest darmowym i wieloplatformowym menedżerem haseł, który pomaga tworzyć silne hasła i zarządzać nimi w bezpieczny sposób. Program może przechowywać swoje hasła bezpiecznie i automatycznie wpisywać je do codziennie odwiedzanych stron internetowych i aplikacji. Można umieścić wszystkie swoje hasła w jednej bazie danych, która jest zablokowana jednym kluczem...