KeePassXC 2.7.1 portable

KeePassXC

Aplikacja KeePassXC jest wieloplatformowym menedżerem haseł, który pomaga tworzyć silne hasła i zarządzać nimi w bezpieczny sposób. Program może przechowywać swoje hasła bezpiecznie i automatycznie wpisywać je do codziennie odwiedzanych stron internetowych i aplikacji. Można umieścić wszystkie swoje hasła w jednej bazie danych, która jest zablokowana jednym kluczem głównym lub kluczem-dyskiem. Pełna baza danych jest zawsze szyfrowana za pomocą algorytmu szyfrowania ASES (alias Rijndael) przy użyciu 256-bitowego klucza. KeePassXC używa formatu bazy danych, który jest zgodny z bezpiecznym hasłem KeePass Password Safe. Działa offline i nie wymaga połączenia z Internetem.

KeePassXC to fork programu KeePassX, który ma na celu rozszerzenie i ulepszenie nowych funkcji i poprawek w celu zapewnienia bogatego w funkcje i w pełni wielofunkcyjnego i nowoczesnego menedżera haseł.

Inne funkcje KeePassXC:

-bezpieczne przechowywanie haseł i innych prywatnych danych dzięki szyfrowaniu AES, Twofish lub ChaCha20
-wieloplatformowy, działa w systemie Linux, Windows i macOS bez modyfikacji
-kompatybilność formatu plików z KeePass2, KeePassX, MacPass, KeeWeb i wieloma innymi (KDBX 3.1 i 4.0)
-integracja SSH Agent
-automatyczne pisanie na wszystkich obsługiwanych platformach w celu automatycznego wypełniania formularzy logowania
-plik klucza i wsparcie dla odpowiedzi YubiKey dla dodatkowego bezpieczeństwa

YubiKey – sprzęt do uwierzytelniania produkowany przez firmę Yubico obsługujący jednorazowe hasła, szyfrowanie i uwierzytelnianie kluczy publicznych oraz protokół U2F opracowany przez FIDO Alliance (FIDO U2F). Pozwala użytkownikom na bezpieczne logowanie się do swoich kont poprzez emitowanie jednorazowych haseł lub korzystanie z pary kluczy publicznych / prywatnych opartych na FIDO generowanych przez urządzenie. YubiKey umożliwia również przechowywanie statycznych haseł do użytku w witrynach, które nie obsługują haseł jednorazowych. acebook wykorzystuje YubiKey do poświadczeń pracowników, a Google wspiera go zarówno dla pracowników, jak i dla użytkowników.  Niektóre menedżery haseł obsługują YubiKey.

-generacja TOTP (w tym Steam Guard)
-import CSV z innych menedżerów haseł (np. LastPass)
-interfejs linii komend
-autonomiczny generator haseł
-miernik siły hasła
-niestandardowe ikony dla wpisów w bazie danych i pobierania ulubionych stron internetowych
-funkcja scalania bazy danych
-automatyczne przeładowanie po zewnętrznej zmianie bazy danych
-integracja przeglądarki z KeePassXC-Browser dla Google Chrome, Chromium, Vivaldi i Mozilla Firefox.

KeePass — jak zacząć swoją przygodę z managerem haseł?

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

PortableApps: Obecna wersja KeePassXC obsługuje tylko 64-bitowe systemy Windows 10 i Windows 11. KeePassXC Portable automatycznie uruchomi 2.6.6 w innych wersjach systemu Windows. Ponieważ ta starsza wersja nie będzie już obsługiwana, zaleca się, aby użytkownicy, którzy potrzebują wsparcia dla systemów Windows 7 i 8 oraz 32-bitowego systemu Windows 10, przeszli na KeePass Password Safe. Program jest pakowany w formacie PortableApps.com w celu łatwego użycia z dowolnego urządzenia przenośnego i integracji z platformą PortableApps.com.

Languages: Arabic, Basque, Bengali, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (UK & US), Estonian, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Kazakh, Korean, Latvian, Lithuanian, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian.

You may also like...