Litecoin Core 0.21.2.2 portable

Litecoin Core

Litecoin jest internetową walutą peer-to-peer, pozwalającą na natychmiastowe i bardzo tanie przesyłanie pieniędzy na całym świecie. Litecoin jest otwarto-źródłowym, w pełni zdecentralizowanym systemem transakcyjnym bez żadnych administratorów. Matematyka zabezpiecza transakcje i umożliwia użytkownikom kontrolowanie własnych pieniędzy.
Litecoin ma krótszy czas potwierdzeń i wyższą efektywność przechowywania transakcji niż wiodąca kryptowaluta. Z wsparciem dla firm, wolumenem wymiany i płynnością, Litecoin jest systemem finansowym komplementarnym do Bitcoina.

W ramach pierwszego uruchomienia Litecoin Core zostaniesz zapytany, czy chcesz uruchomić przycięty węzeł. Spowoduje to użycie około 4,5 GB miejsca na urządzeniu zamiast 55 GB wymaganych podczas uruchamiania pełnego węzła. Otrzymasz również możliwość pobrania aktualnego łańcucha bloków Litecoin z blockchains.download, usługi, umożliwiając jeszcze szybsze rozpoczęcie pracy z Litecoinem. Blockchain można również pobrać do użytku z lokalnymi instalacjami Litecoin.

Czym jest Litecoin Core:

Społeczność: szukaj wsparcia w jednej z wielu społeczności Litecoina

Zasoby: informacje ogólne, listę usług oraz giełd, które obsługują i wspierają Litecoina znajdziesz na Wiki Litecoina .
Bieżące statystyki sieci są dostępne na Litecoin Block Explorer Charts.
Kod źródłowy Litecoin Core i powiązanych projektów jest dostępny na GitHubie.

Otwarte oprogramowanie: Litecoin Core to otwarto-źródłowy program dostępny na licencji MIT/X11, która pozwala na uruchamianie, kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie, w tym zmodyfikowanych wersji. Program jest publikowany w transparentny sposób, który pozwala niezależnie weryfikować pliki wykonywalne i odpowiadający im kod źródłowy.

Łańcuch bloków: jest w stanie obsłużyć większy wolumen transakcji, niż jego odpowiednik – Bitcoin. Ze względu na częstszą generację bloku, sieć jest w stanie obsłużyć większą ilość transakcji bez konieczności modyfikowania oprogramowania w przyszłości.
W efekcie handlujący uzyskują szybsze potwierdzenia, przy zachowaniu zdolności do oczekiwania na większą ilość potwierdzeń przy większej sprzedaży.

Szyfrowanie portfela: pozwala zabezpieczyć Twój portfel, dzięki czemu widzisz transakcje i stan konta, ale aby wydać litecoiny musisz podać hasło.
Chroni to przed wirusami i trojanami kradnącymi portfele jak również jest formą autoryzacji przed wysłaniem płatności.

Nagroda za wydobycie: górnicy są obecnie nagradzani 12.5 litecoinami za blok, a ilość ta zmniejsza się o połowę co 4 lata (co każde 840.000 bloki).
Sieć Litecoina jest zaprojektowana aby wyprodukować 84 miliony litecoinów, co oznacza 4 razy więcej niż bitcoinów.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Litecoin Core portable jest pakowany w instalator PortableApps.com, dzięki czemu automatycznie wykryje istniejącą instalację PortableApps.com po podłączeniu dysku. Obsługuje aktualizacje poprzez instalację bezpośrednio na istniejącej kopii, zachowując wszystkie ustawienia. Jest w formacie „.paf.exe”, więc automatycznie współpracuje z platformą PortableApps.com, w tym z menu i narzędziem do tworzenia kopii zapasowych.

Languages: Chinese, Dutch, English, German, Japanese, Portuguese (Brazil), Russian, Thai, Ukrainian + 100 (1,5% – 100% ; Polish – 74,7%)

You may also like...