ccPortable 6.24.11060

ccPortable (CCleaner Portable)

ccPortable (CCleaner Portable) pozwala na uruchomienie programu czyszczącego CCleaner® bez konieczności instalowania go. Jest pakowany, jako przenośna aplikacja (format portable .paf.exe) i udostępniony przez platformę PortableApps.com. Oczywiście łatwo można go zintegrować z tą platformą. Jest wydany, jako darmowy do użytku osobistego.

Podczas instalacji przenośny ccPortable pobierze podstawową aplikację z serwera wydawcy, którym jest firma Piriform Ltd. Oprócz aplikacji CCleaner, firma Piriform jest również wydawcą programów Defraggler, Recuva i Speccy.

CCleaner (dawniej Crap Cleaner) – bezpłatny, niewielki program służący głównie do ochrony prywatności i optymalizacji systemu. Obsługa jest bardzo intuicyjna, a skuteczność prawie 100%. Pozwala na usuwanie nieużywanych plików systemowych za pomocą jednego kliknięcia, co przyspiesza start Windowsa oraz zwalnia cenne miejsce na dysku – LINK.

CCleaner® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Piriform Ltd. PortableApps.com nie jest stowarzyszona, sponsorowana lub w inny sposób powiązana z firmą Piriform Ltd. lub firmami z nią stowarzyszonymi.

Oprogramowanie próbuje zainstalować Avast – Spyware, które działa w tle i zbiera informacje, aby wysłać je do firmy Piriform (Avast). Tryb tła można wyłączyć, ale jest on ponownie włączany przy każdym uruchomieniu. Od czasu do czasu wyświetla wyskakujące reklamy w całym systemie. Info np.: https://spyware.neocities.org/articles/ccleaner.html

UWAGA: ten wpis na temat CCleaner wskazuje, że może to stanowić zagrożenie dla prywatności – LINK
Nie instaluj ani nie aktualizuj CCleaner do wersji 5.45: “…użytkownicy, którzy uruchamiają nową wersję, mogą natychmiast zauważyć dwie zmiany: jest prawie niemożliwe, aby wyłączyć część monitorującą CCleaner (monitorowanie aktywne), a w bezpłatnej wersji programu nie ma już żadnych ustawień prywatności.”

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego (freeware non commercial)

Languages: Afrikaans, Albanian, Arabic, Basque, Belarussian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Farsi, Filipino, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Lithuanian, Luxemburgish, Macedonian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Serbian (Latin), Slovak, Slovenian, Spanish, Spanish (International), Sundanese, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...