Helio 3.8 portable

Helio Workstation

Helio (Helio Workstation) to darmowy sekwencer muzyczny, czyli program komputerowy sterujący urządzeniem MIDI, np. syntezatorem, który zapamiętuje sekwencję dźwięków i umożliwia wielokrotne jej odtwarzanie. Zapewnia lekki interfejs użytkownika, który pomoże Ci skupić się na własnych pomysłach. Może służyć jako narzędzie do nauki, którego potrzebujesz, aby rozwijać się, jako kompozytor.

Większość interfejsów DAW często wydaje się nadmiernie skomplikowana i nadmiernie rozbudowane.

DAW – Digital Audio Workstation (Cyfrowa stacja robocza), to program komputerowy przeznaczony do pracy z dźwiękiem – nagrywania, montażu, edycji, miksu i masteringu.

Wiele z nich jest komercyjnych, objętych zastrzeżonymi licencjami i prawie żaden z nich nie obsługuje wszystkich głównych systemów operacyjnych w tym samym czasie. Natomiast Helio oferuje wysokiej jakości rdzeń, liniowy sekwencer z przejrzystym interfejsem, zintegrowaną kontrolę wersji zapewniającą inteligentną synchronizację między urządzeniami, historię cofania, tłumaczenia na wiele języków i wiele więcej… Jest skierowany głównie do kompozytorów hobbystów, twórców gier i artystów niezależnych.

Aplikacja Helio obsługuje:

VST i AudioUnit, działa na CoreAudio, ASIO, DirectSound, ALSA, JACK i OpenSLES. Eksportuje do formatu MIDI, WAV i FLAC.

Helio Workstation jest wydawany, jako pojedynczy, przenośny plik wykonywalny, jeśli to możliwe, ale instalatory są również dostępne dla niektórych systemów. W obu wersjach zajmuje mało miejsca na dysku (mniej niż 10 Mb) i powinien działać na większości dostępnych wersji sprzętu i platform. W przypadku wersji przenośnej (portable) wystarczy pobrać skompresowane archiwum i rozpakować je do wybranego folderu.

Program Helio przechowuje wszystkie pliki w dwóch katalogach: jeden dla plików projektu i jeden dla plików konfiguracyjnych. Pamiętaj, że wersje oparte na instalatorze nie usuwają żadnego z nich podczas odinstalowywania aplikacji. Jeśli chcesz całkowicie usunąć Helio z systemu, musisz usunąć je ręcznie.

Wszystkie pliki konfiguracyjne są tworzone przy pierwszym uruchomieniu w katalogu danych aplikacji użytkownika. Katalog jest lokalizacją zależną od platformy: np. Windows: %APPDATA%\Helio
settings.helio – ten plik zawiera w zasadzie wszystkie ustawienia, więc jeśli go usuniesz lub zmienisz jego nazwę, aplikacja będzie działać tak, jakby to był pierwszy raz. Ustawienia są przechowywane w formacie XML.

Aby w pełni zrozumieć i obsługiwać elementy sterujące tego programu, musisz mieć co najmniej średnią znajomość obsługi komputera i wcześniejsze doświadczenie z podobnym oprogramowaniem.

Dokumentacja / Documentation (ENG)

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Afrikaans, Chinese (Traditional), English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.

You may also like...