Poedit_icon256Poedit (Gettext Translations Editor) to darmowe narzędzie do komputerowego wspomagania tłumaczenia dokumentacji, plików językowych i interfejsów użytkownika.
Jest to graficzny interfejs dla tłumaczeń z systemu GNU gettext używający plików z rozszerzeniem *.po.  System gettext to pakiet oprogramowania, stworzony w ramach projektu GNU, służący do internacjonalizacji programów komputerowych na uniksopodobnych systemach operacyjnych. Najpopularniejsza implementacja gettext jest rozwijana przez Projekt GNU w ramach wolnego oprogramowania.

Narzędzie zawiera pamięć tłumaczeniową, funkcjonalność zarządzania projektami i posiada prosty styl wyglądu. Niedokończone fragmenty tłumaczenia są podświetlone, katalogi tłumaczenia mogą zostać zaimportowane i znane frazy tłumaczenia będą automatycznie pobierane z katalogu.
Poedit umożliwia obsługę za pomocą interfejsu użytkownika, a także skrótów klawiaturowych. w celu utrzymywania porządku w tłumaczeniach możemy poszczególne fragmenty opisywać komentarzem.
Program posiada moduł pamiętania tłumaczeń, co pozwala wygodnie pracować z tłumaczeniami, wspiera system kodowania UTF-8, sprawdzanie pisowni, wyszukiwanie tekstu, tryb pełnoekranowy, zewnętrzne edytory tekstu
Poedit znajdzie zastosowanie do tłumaczeń prywatnych (np. tłumaczenia skórek lub wtyczek w systemie zarządzania treścią WordPress), jak i profesjonalnych.

wordpress-bg-medblue

Działa w systemach: Windows 7,8,10 + XP,Vista
Licencja bezpłatny (freeware – MIT)

Pobierz /.paf.exe ThApps/ (15 MB / 57 MB) Pobierz XP, Vista/.paf.exe ThApps/ v. 1.8.12
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/ v. 2.0.8

Języki / Languages: English, French, Polish + 80

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Poedit_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Poedit_icon256-150x150.pngzbymalEdytory tekstowePAFProgramowanieTworzenie stron internetowychedytor tekstu,Poedit,Poedit portable,Tłumaczenia tekstu,Tłumaczenie
Poedit (Gettext Translations Editor) to darmowe narzędzie do komputerowego wspomagania tłumaczenia dokumentacji, plików językowych i interfejsów użytkownika. Jest to graficzny interfejs dla tłumaczeń z systemu GNU gettext używający plików z rozszerzeniem *.po.  System gettext to pakiet oprogramowania, stworzony w ramach projektu GNU, służący do internacjonalizacji programów komputerowych na uniksopodobnych systemach...