Poedit 2.2.3 portable / 3.4.4

Poedit

Poedit (Gettext Translations Editor) to darmowe narzędzie do komputerowego wspomagania tłumaczenia dokumentacji, plików językowych i interfejsów użytkownika.
Jest to graficzny interfejs dla tłumaczeń z systemu GNU gettext używający plików z rozszerzeniem *.po.  System gettext to pakiet oprogramowania, stworzony w ramach projektu GNU, służący do internacjonalizacji programów komputerowych na uniksopodobnych systemach operacyjnych. Najpopularniejsza implementacja gettext jest rozwijana przez Projekt GNU w ramach wolnego oprogramowania.

Narzędzie zawiera pamięć tłumaczeniową, funkcjonalność zarządzania projektami i posiada prosty styl wyglądu. Niedokończone fragmenty tłumaczenia są podświetlone, katalogi tłumaczenia mogą zostać zaimportowane i znane frazy tłumaczenia będą automatycznie pobierane z katalogu.

Umożliwia Poedit obsługę za pomocą interfejsu użytkownika, a także skrótów klawiaturowych. w celu utrzymywania porządku w tłumaczeniach możemy poszczególne fragmenty opisywać komentarzem.
Program posiada moduł pamiętania tłumaczeń, co pozwala wygodnie pracować z tłumaczeniami, wspiera system kodowania UTF-8, sprawdzanie pisowni, wyszukiwanie tekstu, tryb pełnoekranowy, zewnętrzne edytory tekstu
Aplikacja Poedit znajdzie zastosowanie do tłumaczeń prywatnych (np. tłumaczenia skórek lub wtyczek w systemie zarządzania treścią WordPress), jak i profesjonalnych.

wordpress-bg-medblue

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 + XP/Vista
Licencja bezpłatny (freeware – MIT)

Languages: English, French, Polish + 80

You may also like...