PrivaZer 4.0.85 portable

PrivaZer portable

PrivaZer to program umożliwiający zachowanie bezpieczeństwa i prywatności naszego komputera.

Podczas korzystania z komputera przeglądamy Internet, oglądamy filmy, pobieramy, kopiujemy, usuwamy pliki, instalujemy i odinstalowujemy programy, itp., pozostawiając poufne ślady na komputerze, które powodują, że komputer działa wolniej.

Aplikacja może pozbyć się niepotrzebnych plików i innych elementów, których nie chcemy na komputerze. Wykonuje dogłębne skanowanie i czyści system, usuwając wszelkie ślady przeglądania Internetu i wiele innych czynności. Na przykład może sprawdzić i usunąć wszystkie niepotrzebne pliki cookie przeglądarki, nieprawidłowe skróty w menu Start, pulpicie lub szybkie uruchamianie, historie programów do edycji biur i zdjęć, pamięć podręczną miniatur, dzienniki autouzupełniania w przeglądarkach internetowych i historię gier Microsoft. Ponadto może usunąć niepotrzebne pliki pozostawione przez poprzednie wersje systemu Windows, aktualizacje systemu i instalatory. Może również wyłączyć hibernację.

PrivaZer wyczyści nam:

-ślady aktywności internetowej i aktywności programów
-resztkowe ślady starych plików
-rejestr
-oraz zwolni miejsce na komputerze.

Program PrivaZer ma możliwość skanowania nie tylko dysków twardych komputera, ale skanuje również zewnętrzne dyski HDD, karty pamięci, dyski USB, odtwarzacze MP3 czy urządzenia sieciowe typu NAS.
Po zakończeniu pracy program wyświetla dokładny raport usuniętych plików z komputera.

PrivaZer – poradniki, instrukcje

Po pobraniu wersji portable (przenośnej) tworzymy nowy folder i umieszczamy w nim plik PrivaZer,  gdyż program tworzy pliki, które będzie zapisywał w tym folderze.
Przy pierwszym uruchomieniu programu możemy skonfigurować program do swoich potrzeb lub przejść bezpośrednio do menu programu. Przy konfiguracji możemy wybrać Poziom podstawowy lub Zaawansowany użytkownik. Na początek proponujemy poziom podstawowy.
W następnych krokach wybieramy co chcemy, aby było usunięte, czyli:
-nieprawidłowe skróty, historię oprogramowania biurowego (Microsoft Office czy LibreOffice)
-historię oprogramowania do obrazków (Photoshop, CorelDRAW, IrfanView…), .
-pamięć podręczną miniaturek
-autouzupełnianą historię
-historię gier Microsoftu
-poprzednią instalację Windows
-niepotrzebne instalatory aktualizacji
-hibernację komputera.

W oknie Proszę zapisać swoje ustawienia zaznaczamy w nowym pliku PrivaZer.ini. w Tym momencie program jest gotowy do przeprowadzenia skanu.

Dla bezpieczeństwa proszę zaznaczyć w oknie programu Stwórz punkt przywracania i Zapisz rejestr (zobacz pierwszy obraz w rzutach ekranu)

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

 Po pobraniu program wrzucamy (.zip – bez instalacji) do nowego folderu, gdzie będzie również zapisywany plik PrivaZer.ini, w którym przechowywane są ustawienia.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Lithuanian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slowenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...