Process Lasso 9.0.0.304 portable / 12.0.1

Process Lasso

Process Lasso to program, który automatycznie optymalizuje procesy, rdzenie oraz pobór energii w systemie Windows.

„Process Lasso to nie kolejny menedżer zadań. Jest to narzędzie służące do optymalizacji priorytetów / koligacji procesów i automatyzacji systemu. Optymalizacja priorytetów / koligacji / rdzeni, zasady pozwalające na automatyczne wykonanie jakiejś akcji pod określonymi warunkami, automatyczne plany zasilania, to właśnie Process Lasso. Chociaż większość uznaje ten program za jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do optymalizacji priorytetów procesów, potrafi on znacznie więcej!

Najbardziej znaną funkcją Process Lasso jest unikalna technologia optymalizacji procesów zwana ProBalance (Process Balance), która poprawia reagowanie i stabilność systemu poprzez optymalizację priorytetów procesów i/lub zmiany koligacji CPU. System Windows, co wynika z jego architektury, pozwala programom na monopolistyczne wykorzystywanie CPU bez wystarczającego hamowania. Skutkami tego są zawieszenia się systemu, tzw. „lagi” i szarpany ruch kursora myszki. ProBalance inteligentnie zmienia priorytety i/lub koligacje CPU uruchomionych programów (na żądanie lub jeśli potrzeba) tak, aby gorzej zachowujące się procesy nie oddziaływały negatywnie na reagowanie twojego PC.
Nie wierz nam na słowo w kwestii ProBalance, wypróbuj „Pożeracza CPU”, aby zobaczyć korzyści. Jest to prosty program działający w nieskończonej pętli, działający z normalnym priorytetem, który może napisać każdy programista, w dowolnym języku programowania. Ile wątków uruchomionych z priorytetem normalnym, nie robiących czegokolwiek innego poza marnowaniem cykli CPU, potrzeba, aby doprowadzić system do zawieszenia się? Na systemie jednordzeniowym wystarcza jeden wątek! Owszem – zdaje się to być błędem w systemie, ale wynika to z jego budowy, czego wyjaśnienie także zamieszczamy w artykule znajdującym się pod powyższym odnośnikiem”. /Bitsum Technologies/

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny bez zastosowań komercyjnych (freeware) ; v. 11 (demo/trial)

Program uruchamiamy klikając na ProcessLassoLauncher.exe

Jest to ostatnia wersja programu w wersji przenośnej (portable) wydana przez producenta.
Kolejne to już wersje instalacyjne, o przenośnej producent wydał komunikat, że wersja portable nie jest w pełni obsługiwana. Zapisze w rejestrze systemowym dane i zrobi inne rzeczy tak, jakby to była zainstalowana aplikacja. Sprawia to, że korzystanie z niej budzi wątpliwości.
Zmieniła się też licencja programu z freeware na freemium.
Freemium to termin stworzony w branży oprogramowania dla modelu licencjonowania, dzięki któremu aplikacja jest darmowa, ale ma pewne ograniczenia lub oferuje dodatkowe funkcje w wersji Premium/Pro oprogramowania. Z programu można korzystać bez ograniczeń, ale niektóre zaawansowane funkcje zostaną wyłączone po 14 dniach.

Zmiany w wersji: link

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, Finnish, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian (Cyrillic), Spanish.

You may also like...