Rainmeter 4.5.13 portable

Rainmeter

Rainmeter to niewielka aplikacja, która sprawi, że ekran Waszego komputera w domu czy pracy odmieni się nie do poznania, a przez wielu uważana jest za najlepszy dostępny program, który służy do zmiany wizualnej pulpitu.

Program wprawdzie nie pozwoli na zmianę systemowej powłoki, ale w prosty sposób umożliwi instalację wielu użytecznych dodatków. Jest bardzo wiele dostępnych gadżetów i tematów, które można poddawać konfiguracji.
Przykładowo można umieścić czytnik kanałów RSS, podgląd kosza, prognozę pogody, użyteczne informacje o zasobach systemowych (takich jak pamięć, bateria, temperatura), klienta do sprawdzania poczty e-mail, odtwarzacz Spotify, kontrolę głośności czy datę i godzinę.

Program Rainmeter umożliwia współpracę z zewnętrznymi programami i pozwala na tworzenie skrótów. Daje także możliwość modyfikowania wyglądu gadżetów za pomocą wielu skórek i motywów. Klikając wybrany element możemy przeciągnąć go w dowolne miejsce na pulpicie lub pasku.
Wiele skórki jest funkcjonalnych do tego stopnia, że mogą zapisać notatki i listy rzeczy do zrobienia, uruchomić ulubione aplikacje, sterować odtwarzaczem multimediów, a wszystko to w czystym i dyskretnym interfejsie, który można zmienić i dostosować do swoich potrzeb.
Istnieją tysiące dostępnych skórek robionych przez dużą i stale rosnącą społeczność użytkowników programu.

Czym nie jest Rainmeter:

Rainmeter to tylko jedno z wielu różnych narzędzi, których możesz użyć do dostosowania swojego komputera z systemem Windows. Zawiera potężny i elastyczny zestaw funkcji. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, czego Rainmeter nie robi:

  • Nie zmienia wyglądu Twojego systemu Windows. Nie może zmienić wyglądu paska zadań, przycisku Start, ikon pulpitu, eksploratora plików, ani innych wbudowanych składników systemu Windows.
  • Nie jest też menedżerem okien. Nie śledzi otwartych okien, nie może maksymalizować, ani minimalizować innych okien aplikacji i nie włącza „obszarów roboczych”, ani nie zarządza konfiguracjami wielu monitorów.
  • Nie zastępuje innych aplikacji, z którymi współpracuje. Na przykład skórka „iTunes” może umożliwiać wstrzymanie, odtwarzanie lub przejście do następnego utworu w odtwarzaczu multimedialnym iTunes. Ale iTunes musi nadal działać w tle, aby skórka działała.

Krótko mówiąc, zwykle nie można jednym kliknięciem pobrać i zastosować cudzej transformacji pulpitu innej osoby. Większość konfiguratorów jest na tyle uprzejma, że udostępnia linki do niezliczonych programów, wtyczek, ikon, tapet i innych materiałów, z których korzystały.

Miejsca, gdzie można uzyskać nowe skórki, które można modyfikować:
deviantART – gospodarz jednego z największych repozytoriów internetowych zasobów dla programu
Lifehacker Pulpit Show & Tell
Reddit (/ r / rainmeter)
forum programu

Rainmeter & Skins – personalizacja pulpitu Windows

Program do prawidłowego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Visual C++ oraz .NET 2.0 lub wyżej.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

PORTABLE: podczas instalacji zostaniemy zapytani w jednym z okien, czy chcemy wersję instalacyjną, czy przenośną (portable) programu /download the installer and launch, select “portable install” during installation/

Zmiany w wersji: link

Languages: Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian (Latin & Cirillic), Slovak, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...