Rainmeter to niewielka aplikacja, która sprawi, że ekran Waszego komputera w domu czy pracy odmieni się nie do poznania, a przez wielu uważana jest za najlepszy dostępny program, który służy do zmiany wizualnej pulpitu.
Program wprawdzie nie pozwoli na zmianę systemowej powłoki, ale w prosty sposób umożliwi instalację wielu użytecznych dodatków. Jest bardzo wiele dostępnych gadżetów i tematów, które można poddawać konfiguracji.
Przykładowo można umieścić czytnik kanałów RSS, podgląd kosza, prognozę pogody, użyteczne informacje o zasobach systemowych (takich jak pamięć, bateria, temperatura), klienta do sprawdzania poczty e-mail, odtwarzacz Spotify, kontrolę głośności czy datę i godzinę.
Program umożliwia współpracę z zewnętrznymi programami i pozwala na tworzenie skrótów. Daje także możliwość modyfikowania wyglądu gadżetów za pomocą wielu skórek i motywów. Klikając wybrany element możemy przeciągnąć go w dowolne miejsce na pulpicie lub pasku.
Wiele skórki jest funkcjonalnych do tego stopnia, że mogą zapisać notatki i listy rzeczy do zrobienia, uruchomić ulubione aplikacje, sterować odtwarzaczem multimediów, a wszystko to w czystym i dyskretnym interfejsie, który można zmienić i dostosować do swoich potrzeb.
Istnieją tysiące dostępnych skórek robionych przez dużą i stale rosnącą społeczność użytkowników programu.
Rainmeter to oprogramowanie open source dystrybuowane bezpłatnie zgodnie z warunkami licencji GNU GPL v2.

Info
Miejsca, gdzie można uzyskać nowe skórki, które można modyfikować:
deviantART – gospodarz jednego z największych repozytoriów internetowych zasobów dla programu
Lifehacker Pulpit Show & Tell
Reddit (/ r / rainmeter)
forum programu
Program do prawidłowego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Visual C++ oraz .NET 2.0 lub wyżej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware / GNU GPL)
Pobierz /.exe/ (2,33 MB / 5,50 MB)
PORTABLE: podczas instalacji zostaniemy zapytani w jednym z okien, czy chcemy wersję instalacyjną, czy przenośną (portable) programu /download the installer and launch, select “portable install” during installation/

Pobierz /.paf HPAF/ v. 4.0
Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian (Latin & Cirillic), Slovak, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/Rainmeter_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/Rainmeter_icon256-150x150.pngzbymalDodatkideviantART,Pulpit,Rainmeter,Rainmeter portable,zmiana wyglądu pulpitu
Rainmeter to niewielka aplikacja, która sprawi, że ekran Waszego komputera w domu czy pracy odmieni się nie do poznania, a przez wielu uważana jest za najlepszy dostępny program, który służy do zmiany wizualnej pulpitu. Program wprawdzie nie pozwoli na zmianę systemowej powłoki, ale w prosty sposób umożliwi instalację wielu użytecznych...