ReText jest prostym i wydajnym edytorem dla języków Markup (takich jak reStructuredText i Markdown), jest napisany w języku programowania Python. Jest on w zasadzie skompilowany dla platformy Linux i innych platform kompatybilnych z POSIX, teoretycznie może on pracować także na innych systemach operacyjnych.
Można sterować formatowaniem wyjściowym. Pliki, z którymi pracuje, to zwykłe pliki tekstowe, ale można je eksportować do formatu PDF, HTML i innych formatów.

reStructuredText – język znaczników oraz analizator składniowy, przeznaczony do szybkiego tworzenia prostych stron internetowych, samodzielnych dokumentów i dokumentacji technicznej.

reStructuredText jako język znaczników, wprowadzanych zwykłym tekstem (ang. plaintext), wykorzystuje proste i intuicyjne konstrukcje do wskazania struktury oraz formatowania dokumentu. Te konstrukcje i znaczniki są równie łatwe do odczytania w formach surowych (ang. raw), jak i przetworzonych (np. do docelowych formatów: HTML, PDF, LaTeX i innych).

Markdown – język znaczników przeznaczony do formatowania tekstu zaprojektowany przez Johna Grubera i Aarona Swartza. Został stworzony w celu jak najbardziej uproszczenia tworzenia i formatowania tekstu. Markdown został oryginalnie stworzony w Perlu, później dostępny w wielu innych. Jest rozpowszechniany na licencji BSD i jest dostępny jako wtyczka do kilku systemów zarządzania treścią.

Więcej na wiki o programie ReText (strony wiki, ze względu na swoją specyfikę, są przede wszystkim wykorzystywane do pracy nad wspólnymi projektami).

Zacznijcie od czytania stron najczęściej zadawanych pytań i instalacji ReText /wszystko w języku angielskim/.

Inne strony tej wiki:

  • Rozszerzenia składni Markdown – opisuje, jak włączyć i używać dodatkowych funkcji Markdown.
  • Math – opisuje użycie wzorów matematycznych w Markdown z ReText.
  • Konfiguracja – opisuje składnię pliku konfiguracyjnego, możliwe opcje konfiguracji i pliki schematów kolorów.
  • Rozszerzenia eksportu – opisuje korzystanie z funkcji eksportuj rozszerzenia.
  • Tryb edycji tabeli – ten tryb utrzymuje granice komórek tabeli we właściwym dokumencie wejściowym, podczas modyfikowania tekstu w komórkach tabeli.
Program jest cały czas w fazie rozwoju. Kto zainteresowany, to zapraszam do testowania programu, bo jeszcze nie spotkałem się z nim na żadnym z polskich portali – zbymal 07.10.2017.
Działa w systemach: 7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL v2)
Pobierz /.paf.exe test mwayne/ (53 MB / 213 MB)
Wersja instalacyjna: link

Języki / Languages: Basque, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, French, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portugurse, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Serbian (Latin), Slovak, Spanish, Spanish (Colombia), Ukrainian, Welsh.

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/ReText_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/ReText_icon256-150x150.pngzbymalEdytory tekstowePAFedytor tekstu,Markdown,POSIX,proste strony internetowe,reStructuredText,ReText,ReText portable
ReText jest prostym i wydajnym edytorem dla języków Markup (takich jak reStructuredText i Markdown), jest napisany w języku programowania Python. Jest on w zasadzie skompilowany dla platformy Linux i innych platform kompatybilnych z POSIX, teoretycznie może on pracować także na innych systemach operacyjnych. Można sterować formatowaniem wyjściowym. Pliki, z którymi...