Scribus – program do składu tekstu (DTP). Możliwe zastosowania programu, to publikacje przeznaczone do druku (biuletyny, broszury, gazetki itd.) oraz interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF.

Scribus zalicza się do tej samej kategorii programów co Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign – z tą zasadniczą różnicą, że Scribus jest wolną i dostępną za darmo aplikacją.

Scribus wyposażony jest w obsługę fontów TrueType, Type 1 i OpenType oraz funkcje importu i eksportu do powszechnie używanych formatów graficznych, m.in. SVG, PostScript, EPS, PDF, TIFF, PNG, JPEG”. Tyle Wikipedia.

Scribus jest wolną i wolnodostępną aplikacją do DTP dla Linuksa i innych odmian Uniksa, włącznie z systemem Mac OS X i Windows. Scribus Wiki utworzony został, aby dać użytkownikom tego programu miejsce na zamieszczanie materiałów pomocniczych i porad dotyczących Scribusa i DTP.

Info
Więcej na Scribus Wiki (strona w języku polskim) o tej aplikacji i o darmowych, polskich czcionkach przeznaczonych do druku.

Scribus_splash

Uwaga
W systemie wymagana jest biblioteka GPL Ghostscript, która jest interpreterem języków PostScript (PS) oraz Portable Document Format (PDF), który umożliwia ich konwersję na wiele formatów. Pobrać można TU.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GPL)

Pobierz – v. 1.5.4 test /.paf.exe PApps / Pobierz  /.paf.exe PApps / ( 72 MB / 206 MB ) v. 1.4.7 GPL Ghostscript /.paf /
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/ – v. 1.5.4
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/ – v. 1.4.7

Języki / Languages: Afrikaans, Albanian, Arabic, Basque, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Estonian, Finnish, French, Galician, German, German(Swiss), Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Polish, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Spanish (Latin), Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Welsh.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Scribus_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Scribus_icon256-150x150.pngzbymalDrukPAFDruk,DTP,EPS,JPEG,OpenType,PDF,PNG,PostScript,Prezentacje,Scribus,Scribus portable,SVG,TIFF,TrueType,Type 1
Scribus – program do składu tekstu (DTP). Możliwe zastosowania programu, to publikacje przeznaczone do druku (biuletyny, broszury, gazetki itd.) oraz interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF. Scribus zalicza się do tej samej kategorii programów co Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign – z tą zasadniczą różnicą, że Scribus jest...