Sharik 3.1 portable

Sharik

Sharik to wieloplatformowe (Windows, macOS, Linux, Android, iOS) narzędzie typu open source do udostępniania plików przez Wi-Fi lub Tetheringiem (Hotspot, Wi-Fi). Ta aplikacja umożliwia łatwe wysyłanie zdjęć, aplikacji, plików, tekstu, dosłownie wszystkiego, do wszystkich rodzajów urządzeń podłączonych do tej samej sieci. Jest wygodny i błyskawiczny. Nie potrzebne jest połączenie z Internetem.

Tethering – metoda podłączenia komputera do internetu poprzez telefon komórkowy. Połączenie telefonu z komputerem może mieć postać zarówno przewodową (np. USB) jak i bezprzewodową (Bluetooth, Wi-Fi).

Po wybraniu języka i przejściu przez wprowadzenie, na ekranie głównym możesz zobaczyć przyciski udostępniania i ostatnio udostępnione pliki. W tym momencie możesz udostępniać obrazy, pliki, zainstalowane aplikacje lub po prostu tekst. Po wybraniu pliku zostanie wyświetlony ekran „Udostępnianie„. Tutaj możesz zobaczyć stan swojej łączności (Wi-Fi/mobilny punkt dostępu) oraz adres URL, który musisz otworzyć na drugim urządzeniu. Po wpisaniu tego adresu URL w przeglądarce i naciśnięciu Enter na innym komputerze rozpocznie się pobieranie pliku. Upewnij się, że oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci.
Załóżmy, że masz zainstalowanego Sharika na obu komputerach. W takim przypadku po udostępnieniu pliku z jednego komputera wystarczy kliknąć przycisk „Odbierz” na dolnym panelu innego Sharika. Po kliknięciu zostanie wyświetlony ekran odbierania. Jeśli program zobaczy, że inne urządzenie udostępnia coś w Twojej sieci lokalnej, zostanie to wyświetlone. Możesz więc po prostu kliknąć, przeglądarka otworzy się i rozpocznie się pobieranie.

Program Sharik jest całkowicie darmowy i nie zawiera reklam. Co więcej, jego kod źródłowy jest publikowany w serwisie GitHub, więc każdy może przyczynić się do procesu rozwoju. Jeśli Ci się spodoba, zostaw gwiazdkę w repozytorium GitHub i rozważ wniesienie wkładu: dodaj nowy język lub pomóż nam w kodzie. Jest tworzony za pomocą Dart, Flutter, Hover.build i Golang.

Program Sharik umożliwia przesyłanie:
  • zdjęć (.jpg, .png, .gif, etc.)
  • aplikacji (.apk)
  • plików (.zip, .rar, .7z, .pdf, etc.)
  • tekstu.

Działa w systemach: Windows 8/10
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Languages: Arabic, Chinese, English, Farsi, French, German, Hindi, Indonesian, Italian, Japanese, Malay, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Telugu, Turkish, Ukrainian.

You may also like...