Sigil to darmowy edytor e-booków w formacie EPUB, czyli otwartym standardzie, opartym na języku XML i służącym do publikowania elektronicznych książek. Jako aplikacja wieloplatformowa jest dystrybuowany na Windows, Mac i Linux na licencji GNU GPL. Sigil obsługuje zarówno WYSIWYG, jak i edycję plików EPUB na podstawie kodu, a także import plików HTML i plików tekstowych.
Podczas tworzenia nowych e-booków można zaprojektować okładki i edytować podstawowe metadane wraz z właściwościami, rozpisać tekst na wiele plików, a także wygenerować spis treści lub edytować istniejący.
Udostępnia moduł sprawdzania pisowni i może sprawdzać poprawność stylów EPUB i CSS za pomocą usług online, a także usuwać nieużywane style mediów i stylów CSS w celu zmniejszenia rozmiaru pliku.
Aplikacja dostarcza użytkownikom efektywne rozwiązania do czytania, edycji i generowania książek elektronicznych udostępniając praktyczne funkcje i współpracę z wtyczkami.

Właściwości programu:
-darmowe i otwarte oprogramowanie
-wieloplatformowy, działa w systemach Windows, Mac i Linux (Linux ma ograniczone wsparcie)
-pełna obsługa UTF-16
-obsługa specyfikacji EPUB 2 z ograniczoną obsługą EPUB 3
-wiele widoków: widok książki, widok kodu i widok podglądu
-ddycja WYSIWYG
-pełna kontrola nad bezpośrednią edycją składni EPUB w widoku kodu
-generator spisu treści z obsługą wielopoziomowego nagłówka
-edytor metadanych
-interfejs użytkownika przetłumaczony na wiele języków
-sprawdzanie pisowni za pomocą domyślnych i konfigurowalnych przez użytkownika słowników
-pełna obsługa wyrażeń regularnych (PCRE) dla funkcji “Znajdź i zamień”
-obsługuje import plików EPUB i HTML, obrazów i arkuszy stylów
-dokumenty można zweryfikować pod kątem zgodności ze zintegrowanym EPUB
-wszystkie importowane pliki mają poprawione formatowanie, a edycję można opcjonalnie wyczyścić
-obsługa wtyczek.

Info
Jeśli twoja aktualna wersja Sigil to 0.9.6 lub wcześniejsza, zalecane jest (ale nie wymagane) odinstalowanie jej przed instalacją 0.9.9. Niektóre skompilowane pliki Python zmieniły swoje rozszerzenia plików. W rezultacie zostanie wiele niepotrzebnych plików. Nie spowoduje żadnych problemów z funkcjonalnością, ale jeśli miejsce na dysku jest na wagę złota, możesz trochę posprzątać. Możesz to zrobić przez odinstalowanie programu w dowolnym momencie (nawet po zainstalowaniu 0.9.9) i ponownym zainstalowaniu. Nie spowoduje to żadnych zmian twoich preferencji, wtyczek, skrótów klawiaturowych, zapisanych wyszukiwań itp.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)
Pobierz /.paf PApps/ (39 MB / 148 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 64-bit/ ; pobierz /.exe 32-bit/

Wtyczki / Plugins

Wtyczki są opracowywane i dostarczane przez strony trzecie. Niektórzy programiści programu są także programistami wtyczek, ale to jest oddzielone od samego Sigila. Wtyczki mogą być zarówno otwarte, jak i zastrzeżone. Nie przeprowadzono ich weryfikacji (chyba, że ​​programista Sigil napisał wtyczkę). Użyj swojej oceny gdy zainstalujesz i użyjesz wtyczki. Programiści aplikacji Sigil nie ponosza odpowiedzialności za wtyczkę innej firmy, którą użytkownik zainstalował i uruchomił. Jeśli masz problem z wtyczką, musisz to zrobić z osobami, które stworzyły daną wtyczkę.
Języki / Languages:
Afrikaans, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Spanish, Turkish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Sigil_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Sigil_icon256-150x150.pngzbymalEbookiE-book,edytor e-booków,EPUB,książka elektroniczna,Sigil,Sigil portable
Sigil to darmowy edytor e-booków w formacie EPUB, czyli otwartym standardzie, opartym na języku XML i służącym do publikowania elektronicznych książek. Jako aplikacja wieloplatformowa jest dystrybuowany na Windows, Mac i Linux na licencji GNU GPL. Sigil obsługuje zarówno WYSIWYG, jak i edycję plików EPUB na podstawie kodu, a także...