TeXstudio to wieloplatformowa, zaawansowana aplikacja do tworzenia i edycji dokumentów LaTeX. Celem projektu jest uczynienie oprogramowania LaTeX pismem tak łatwym i wygodnym, jak to możliwe.
Charakteryzuje się prostym i przejrzystym interfejsem, a zarazem oferuje wiele funkcji, takich jak podświetlanie składni, autouzupełnianie kodu, kompilacja gotowego projektu, zintegrowana przeglądarka, sprawdzanie referencji i różne rozszerzenia. Interfejs został tak skonstruowany, żeby użytkownik miał możliwość wygodnego dostosowywania położenia interesujących go funkcji.
Oferuje wiele narzędzi do tworzenia dokumentacji z możliwością wygodnego wstawiania w ich zawartość najróżniejszych wzorów matematycznych. Automatycznie wykrywa MikTeX, TeX Live, Ghostscript i Standardlatex.
Inne przydatne funkcje programu TeXstudio to: wsparcie dla skryptów, metoda “przeciągnij i upuść” dla rysunków, system szablonów, sprawdzanie pisowni, zintegrowana przeglądarka plików PDF, wsparcie dla SVN (system kontroli wersji, przeznaczony do pracy grupowej nad kodem programów lub innych projektów realizowanych w zapisie elektronicznym), integracja z menedżerami bibliografii BibTeX i BibLaTeX, eksport do HTML, obsługa makr do automatyzacji często przeprowadzanych działań, leksykalny instrument analizy (liczba słów, częstotliwość słów, fraz, częstotliwości i tym podobne) i wiele innych.

Program oferuje instalatory lub pakiety dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac OS X, dostępna jest również wersja na USB (wersja przenośna).

LaTeX – oprogramowanie do zautomatyzowanego składu tekstu, a także związany z nim język znaczników, służący do formatowania dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych (na przykład: broszur, artykułów, książek, plakatów, prezentacji, a nawet stron HTML).

Pomoc
Instalacja TeXStudio (PDF)

Instalacja TexStudio – YouTube
Instalacja słownika języka polskiego w TexStudio – YouTube
Omówienie preambuły pliku z warsztatów – YouTube
Zadanie 1 – spisywanie w TexStudio – YouTube
Zadanie 2 – spisywanie w TexStudio – YouTube
Zadanie 3 – spisywanie w TexStudio – YouTube 

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware GNU GPL)
Pobierz /.zip/ (40 MB / 120 MB) Pobierz Windows XP/.zip/ v. 2.12.6 Pobierz /.paf.exe test mwayne’s/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/ ; pobierz Windows XP v. 2.12.6/.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Czech, Chinese, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian, Ukrainian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/TeXstudio_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/TeXstudio_icon256-150x150.pngzbymalEdytory tekstowePAFBibLaTeX,BibTeX,Ghostscript,LaTeX,MikTeX,PDF,SVN,TeX Live,TeXstudio,TeXstudio portable
TeXstudio to wieloplatformowa, zaawansowana aplikacja do tworzenia i edycji dokumentów LaTeX. Celem projektu jest uczynienie oprogramowania LaTeX pismem tak łatwym i wygodnym, jak to możliwe. Charakteryzuje się prostym i przejrzystym interfejsem, a zarazem oferuje wiele funkcji, takich jak podświetlanie składni, autouzupełnianie kodu, kompilacja gotowego projektu, zintegrowana przeglądarka, sprawdzanie referencji i...