TraceRouteOK 3.01 portable

TraceRouteOK

TraceRouteOK to mała aplikacja, która umożliwia administratorom sieci i zwykłym użytkownikom śledzenie ścieżki, jak nasze dane przemieszczają się po Internecie lub sieci LAN (sieć lokalną).

Istnieje wiele programów tego typu, ale ten jest zoptymalizowany pod kątem szybkiej listy ścieżek danych i szybkiego zapytania o trasę danych. To bezpłatne narzędzie pokazuje adres IP i odpowiadający mu komputer, nazwę hosta dla wszystkich węzłów i mierzy opóźnienia tranzytu. Może to również pomóc w identyfikacji nieprawidłowego routingu danych (trasowanie /ang. routing/ – wyznaczanie trasy i wysłanie nią pakietu danych w sieci komputerowej) w sieci lokalnej i zobaczyć informacje o infrastrukturze sieciowej.

Narzędzie sieciowe TraceRouteOK jest przydatne dla administratorów do identyfikacji nieprawidłowego routingu lub dla ciekawskich użytkowników, którzy chcą wiedzieć, gdzie i jak dane z Internetu przychodzą do nas.

Funkcje TraceRouteOK:
  • bardzo mały program
  • zmienny czas zapytania o nazwę hosta
  • wybór limitu czasu dla pingów
  • bardzo szybkie zapytanie o trasę danych
  • przenośny
  • wielojęzyczny.

Do użytku przenośnego utwórz (np. w Notatniku) w katalogu roboczym programu TraceRouteOK plik o nazwie TraceRouteOK.ini

Narzędzie TraceRoute nie wymaga instalacji, można go łatwo uruchomić z pulpitu bez instalacji i jest gotowy do użycia we wszystkich systemach operacyjnych Windows.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Afrikaans, Arabic, Bosnian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch (Nederlands), English, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Malay, Polish (brak ś,ź,ą), Portuguese, Russian, Swedish, Spanish, Spanish (Latino America), Spanish (Venezuela).

You may also like...