5 Minute Break 1.10 portable

5 Minute Break, czyli robimy sobie 5 minut przerwy.
„Pewnie wiesz, że długotrwałe siedzenie przy komputerze jest złe dla naszego zdrowia. Siadasz przed komputerem i ani się obejrzysz i mija wiele godzin, a ty głodny, zmęczony. A wcale tak nie musi być, wystarczy zrobić 5 minut przerwy każdej godziny, żeby nasze oczy i organizm odpoczęły.

5 Minute Break przypomni Ci co godzinę o zrobieniu 5 minutowej przerwy od komputera. Działanie programu jest proste, w zasobniku systemowym pojawia nam się ikona zegara, klikamy lewym przyciskiem by uruchomić timer na godzinę lub go zatrzymać, pod prawym przyciskiem jest więcej opcji.
Ikona programu pokaże nam się w zasobniku systemowym, a pod prawym przyciskiem menu. 5 minut przed przerwą pojawia się komunikat przypominający o nadchodzącej przerwie, jest on po to żebyśmy potem nie mieli wymówek typu „potrzebuję jeszcze 5 minut!”, w ciągu tych 5 minut masz wystarczająco czasu, żeby zakończyć swoje aktualne zadania. Gdy wybije godzina zero pojawia się na pełnym ekranie komunikat o przerwie, pasek zadań i inne aplikacje są ukrywane i zaczyna się odliczanie czasu”.
Tak swój program prezentuje Czarek Tomczak.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: English, Polish.

You may also like...