Vivaldi to nowa przeglądarka od zespołu kierowanego przez Jona von Tetzchnera, współzałożyciela i byłego prezesa Opera Software.

Oto przegląd niektórych opcji, które sprawiają, że Vivaldi jest najpotężniejszym sieciowym narzędziem dla wymagających użytkowników.

Oto one:
-grupowanie kart: wydaje Ci się czasem, że masz za dużo otwartych kart? Vivaldi ma na to odpowiedź: grupowanie. Przeciągaj na siebie kolejne karty, by połączyć je w grupę. To najszybszy sposób na większy porządek i lepszą organizację. A kiedy zechcesz przełączyć kartę, Vivaldi również w tym zakresie ma do zaoferowania liczne opcje personalizacji.
-rozmieszczanie grupy kart: masz duży ekran? Rozmieść na nim strony grupy i przeglądaj wiele stron jednocześnie! Zrób to z wieloma grupami kart, a poczujesz się, jakbyś miał kilka komputerów!
-sesje: nowy poziom zarządzania przeglądaniem. Zapisz swój ulubiony zestaw kart jako sesję, by później móc do nich wrócić.
-notatki: Idealne narzędzie do zbierania materiałów. Znalazłeś dobry cytat? Zaznacz go i zapisz jako notatkę. Vivaldi zapamięta, którą stronę wtedy przeglądałeś, a także pozwoli Ci robić zrzuty ekranu.
-szybkie polecenia: uzyskaj dostęp do otwartych kart, zakładek, historii, ustawień i innych funkcji poprzez interfejs poleceń.
-gesty myszy i skróty klawiaturowe: Dla tych, którzy naprawdę chcą przeglądać strony z szybkością błyskawicy. Dzięki gestom myszy, jeden ruch nadgarstka odpowiadać może niemalże dowolnej czynności w przeglądarce. Skróty klawiaturowe umożliwiają to samo poprzez użycie prostych kombinacji klawiszy.
-szybkie wybieranie: prosty dostęp do Twoich ulubionych stron i zakładek z poziomu dowolnej pustej karty. Korzystaj z grup i folderów, by móc odwiedzać w ten sposób jeszcze więcej stron!
-lepsze zakładki: uzyskaj dostęp do swoich zakładek z poziomu panelu zakładek, menedżera zakładek, paska zakładek i oczywiście funkcji szybkiego wybierania.
-panele www: przeglądaj strony w pasku bocznym Vivaldi. Idealny sposób na czytanie wpisów na Twitterze lub Facebooku bądź czatowanie obok głównego okna przeglądania. Mawiamy, że to najlepsza namiastka przycisku „szef idzie”.
-personalizacja: to Vivaldi przystosowuje się do Ciebie, a nie na odwrót. Bazując na opiniach milionów użytkowników, postaraliśmy się, by Vivaldi było przeglądarką o największych możliwościach personalizacji. W sumie istnieje ponad milion różnych sposobów na jej idealne dopasowanie do potrzeb usera.

To oczywiście nie wszystko. Do odkrycia jest jeszcze mnóstwo innych opcji, które pomogą korzystać z sieci w produktywny i wydajny sposób. Vivaldi obsługuje oprócz tego rozszerzenia dla przeglądarki Chrome – może nie będą Ci one potrzebne, biorąc pod uwagę liczbę funkcji dostępnych w standardzie.
Przeglądarka Vivaldi stworzona została nie tylko z myślą o korzystaniu z sieci, ale też z użyciem jej zasobów. Interfejs użytkownika korzysta z biblioteki React oraz języka JavaScript, jak również technologii Node.js. Sercem przeglądarki jest Chromium, co zapewnia szybkie i dokładne wyświetlanie stron.

Info
O wszelkich nowościach i zmianach w poszczególnych wydaniach przeczytacie poniżej w oknie “Co nowego w wersji:”, w języku polskim.

“Wyruszyliśmy z misją przywrócenia przeglądarkom internetowym dawnej potęgi – mówi Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi. Vivaldi 1.0 to zarówno powrót do przeszłości, jak i spojrzenie w przyszłość. To „nowoczesna klasyka”, zaprojektowana, by pomóc użytkownikom jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z przeglądarką. Miliony osób zgodnie twierdzą, że chcą lepszej przeglądarki: takiej, w której kontrola należy do nich – kontynuuje von Tetzchner. Wszystko, co tworzymy, służy użytkownikowi. Nie mamy inwestorów dyktujących nam, jak się rozwijać. Nie mamy strategii wyjścia i nigdzie się nie wybieramy. Chcemy jedynie dać ludziom przeglądarkę, z której będą z dumą korzystać, a którą my z dumą nazywamy Vivaldi”. /Vivaldi Technologies/

Przeglądarka dla naszych przyjaciół

W 1994 roku, dwójka programistów rozpoczęła prace nad przeglądarką internetową. W zamyśle miała to być naprawdę szybka przeglądarka, zdolna do pracy na sprzęcie o ograniczonych możliwościach i ze świadomością tego, że użytkownicy, to jednostki z własnymi wymaganiami i życzeniami. Tak narodziła się Opera.

Nasz mały kawałek oprogramowania zyskiwał na popularności, nasza grupa rosła, i utworzyliśmy społeczność. Byliśmy blisko naszych użytkowników i naszych korzeni. Ulepszaliśmy nasze oprogramowanie w oparciu o opinie naszych użytkowników, jak również nasze własne pomysły na temat tego, jak zrobić świetną przeglądarkę. Byliśmy innowacyjni i dążyliśmy do doskonałości.

Przeskoczmy w czasie do roku 2015. Przeglądarka, którą kiedyś kochaliśmy, zmieniła swój kierunek. Niestety, nie służy ona już swojej społeczności użytkowników i współpracowników – tym, którzy pomogli zbudować tę przeglądarkę od samego początku.

Doszliśmy więc do oczywistego wniosku: musimy stworzyć nową przeglądarkę. Przeglądarkę dla nas samych i dla naszych przyjaciół. Przeglądarkę, która jest szybka, a jednocześnie bogata w funkcjonalność, wysoce konfigurowalna i stawiająca użytkownika na pierwszym miejscu. Przeglądarkę, która jest stworzona dla Ciebie.

I tak powstała przeglądarka Vivaldi.

—Jon

Pomoc
Polskie forum na stronie internetowej przeglądarki – LINK
Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/ i XP,Vista /32-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Na stronie producenta są do pobrania wersje na systemy Linux i Mac OS X.
Pobierz /32-bit/ ( ~35 MB / ~180 MB )  Pobierz /64-bit /
Wersja portable: po uruchomieniu instalatora w pierwszym oknie klikamy “Advanced”, w następnym oknie z “Innstallation type” wybieramy “Install standalone”, a w “Destination folder” wskazujemy folder gdzie ma się znajdować program. Żeby zakończyć proces klikamy “Accept and Install”.
Pobierz /32-bit Windows XP,Vista/ v. 1.0.435.46 – ostatnia wersja dla systemu Windows XP/Vista – wsparcie zakończone. Pobierz ( 0,6 MB –  .paf  online – PAppz) – /32 i 64-bit/  – w pierwszym oknie instalatora online wpisujemy numer wersji np. 1.15.1147.64, a dla Windows XP/Vista 1.0.435.46
Info
vivaldi_snapshot_icon256Vivaldi Browser snapshot – przeglądarka aktualizowana jest raz w tygodniu, w formie “snapshotów” (migawek).

Adobe Flash Player Plugin – Pepper Flash Player

Języki / Languages: Arabic, Chinese, English, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian, Spanish + 40

Co nowego w wersji 1.10:

Wersja 1.10 zadebiutowała z dodatkowymi opcjami, które umożliwiają przeglądanie bardziej osobiste niż kiedykolwiek wcześniej. Największą zmianą jest możliwość personalizowania wyglądu i stylu strony startowej według własnego uznania. Można określić, ile kolumn miniatur ma się wyświetlać, wyłączać maksymalną liczbę obsługiwanych miniatur lub dodać tapetę na pulpit, jako obraz tła (tylko w systemie Windows). Można teraz zastąpić wygenerowane miniatury najczęściej odwiedzanych stron internetowych, nawet używać animowanych plików GIF. Strona startowa Vivaldi 1.10, to więcej niż funkcja szybkiego wybierania, ponieważ pozwala użytkownikom dodawać wiele modeli szybkiego dostępu, które mogą być wykorzystywane do zbierania i porządkowania linków do najbardziej używanych stron internetowych. Obsługuje już także rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, które zmienią wygląd pierwszej strony.
Kolejną rzeczą, jaką dodano to narzędzia deweloperskie dla programistów, które wyświetlane są w dolnej części okna lub po lewej czy po prawej stronie, zamiast otwierać je w osobnym oknie.
Dodano również możliwość sortowania plików do pobrania, w tym datą dodania, datą zakończenia, rozmiarem i nazwą, możliwością wyłączania widoczności obrazów na stronach internetowych, usprawnieniami szybkich poleceń, sterowanie nowymi kartami za pomocą dodatków innych firm oraz obsługę listy rozwijanej paska adresu, aby wykluczyć zakładki i historię wpisaną.

Vivaldi_1.7_info_prasowa pol /.docx/

Vivaldi_ 1.6_info prasowa_pol /.docx/

vivaldi_1-5_informacja_prasowa_pol /.docx/

vivaldi_1-4_informacja_prasowa_pol /.docx/

Przeglądarka oferująca największe możliwości dostosowywania stała się przeglądarką najbardziej kolorową! Premiera wersji 1.3 przeglądarki Vivaldi to możliwość dostosowywania motywów, zwiększona ochrona prywatności i wiele innych funkcji.

Vivaldi nadal podąża drogą do stworzenia najbardziej osobistej, pełnej funkcjonalności przeglądarki, czego owocem jest dzisiejsze wydanie wersji 1.3. Wersja ta wprowadza Motywy Użytkownika, które oferują nowy wymiar personalizacji, zabezpieczenie przez wyciekiem IP w WebRTC, zwiększa również ochronę prywatności. Oferuje również wiele gestów myszy, a to jeszcze nie wszystkie nowości. Pobierz Vivaldi 1.3. już dzisiaj ze strony https://vivaldi.com.

Portal Wired uważa, że „Vivaldi jest dla wymagających użytkowników tym, czym są przysiady z obciążeniem 225 kg dla sztangistów”. Jesteśmy zbyt zajęci pisaniem kodu, więc nie spędzamy wiele czasu na siłowni, ale wiemy, że wielu użytkowników zmieniło Chrome na Vivaldi ze względu na oferowane przez nas opcje personalizacji. Możesz sprawić, że Vivaldi będzie naprawdę twoją przeglądarką.

Motywy użytkownika mają także na celu ułatwienie dostępu, ponieważ dodaliśmy wsparcie programowe dla wymuszania minimalnego kontrastu. Dzięki temu, korzystanie z przeglądarki Vivaldi jest wygodniejsze dla osób z wadami wzroku lub pracujących w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Poprawa ochrony prywatności jest także jednym z podstawowych celów Vivaldi. Standard WebRTC umożliwia natywną obsługę połączeń głosowych, wideokonferencji oraz dzielenie dokumentów w HTML. Może także wysyłać twój adres IP, co strony internetowe mogą wykorzystać do śledzenia twoje aktywności w sieci. W wersji 1.3 przeglądarki Vivaldi dodaliśmy możliwość wyłączenia tej opcji. W ten sposób twoja prywatność jest lepiej chroniona. Hura!

Vivaldi3_webrtc_standardW wersji Vivaldi 1.3. gesty myszy zostały znacznie poprawione. Dodaliśmy więcej domyślnych gestów myszy, a dodatkowo możesz dostosować do siebie ponad 90 różnych czynności w przeglądarce.

Vivaldi3_gesty_myszy

Dla użytkowników Linuxa wprowadziliśmy w tej wersji kilka usprawnień pod tę platformę. Pierwsza z nich to poprawienie hibernacji zakładek. Hibernacja zakładek usypia zakładki, dzięki czemu nie zajmują one zasobów systemowych. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na zakładkę, żeby ją uśpić. Poprawiliśmy także nasze wsparcie dla własnych formatów multimedialnych w HTML5.

– Vivaldi ma na celu przekazanie kontroli użytkownikom — powiedział Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi Technologies. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę personalizacji poprzez dodanie motywów użytkownika, zwiększenie ochrony prywatności czy zaoferowanie większej liczby opcji i funkcjonalności, zawsze stawiamy użytkowników na pierwszym miejscu. Chcemy, żeby przeglądanie sieci było bezpieczniejsze, bardziej spersonalizowane, bardziej produktywne i przyjemniejsze dla każdego.

Zrzuty ekrany / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/07/Vivaldi_icon256_new.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/07/Vivaldi_icon256_new-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki www64-bit,Przeglądarki www,Vivaldi,Vivaldi portable
Vivaldi to nowa przeglądarka od zespołu kierowanego przez Jona von Tetzchnera, współzałożyciela i byłego prezesa Opera Software. Oto przegląd niektórych opcji, które sprawiają, że Vivaldi jest najpotężniejszym sieciowym narzędziem dla wymagających użytkowników. Oto one: -grupowanie kart: wydaje Ci się czasem, że masz za dużo otwartych kart? Vivaldi ma na to odpowiedź: grupowanie....