Album Shaper 2.1 portable

Album Shaper

Album Shaper stara się być najbardziej przyjazną, łatwą w użyciu aplikacją do organizowania, dodawania notatek, kadrowania, ulepszania, stylizowania i udostępniania zdjęć cyfrowych. Program obsługuje otwarte formaty, takie jak XML, JPEG i XSLT.

Aplikacja jest trochę archaiczna (ostatnie wydanie z 2005 r.), ale spełnia swoje funkcje i może komuś przypadnie do gustu.

Po uruchomieniu aplikacji trzeba wypełnić ją cyfrowymi zdjęciami. Pozwala tworzyć albumy, które mogą zawierać nieograniczoną liczbę kolekcji. Przy pierwszym uruchomieniu tworzony jest album zawierający pustą kolekcję. Możemy dodać zdjęcia do kolekcji, używając przycisku Dodaj zdjęcie lub przeciągając wybrane zdjęcia do okna Organizuj. Po zaimportowaniu zdjęć możesz dodać informacje o albumie i bieżącej kolekcji, a także ustawić ich miniaturę (prawy przycisk myszy, wybrane zdjęcie i opcja Ustaw obraz albumu lub Ustaw obraz kolekcji). W podobny sposób możesz dodawać inne kolekcje. Za pomocą okna Organizuj możesz także obracać zdjęcia, dodawać do nich adnotacje i ustawiać aktualnie wybrane, jako tapetę pulpitu. Po zakończeniu dodawania kolekcji i zdjęć zapisujemy album. W oknie dialogowym Zapisz wybierz motyw, którego chcesz użyć podczas tworzenia albumu internetowego.

W programie Album Shaper wszystkie narzędzia do edycji są ułożone w grupy. Zawiera narzędzia, które pozwalają przyciąć bieżący obraz, możesz wybrać predefiniowane proporcje obrazu (5 × 7, 8 × 10, pocztówka, portfel itp.) lub użyć myszy do przycięcia zdefiniowanego przez użytkownika. Możesz również wyprostować obrazy.

Grupa narzędzia zawiera narzędzia do stosowania szybkich poprawek do obrazów, w tym kolory, kontrast i czerwone oczy. Jeśli chcesz ręcznie edytować swoje zdjęcia, możesz to zrobić za pomocą funkcji Poziomy. Wreszcie przycisk Ziarno pozwala wykonać prawdopodobnie najczęściej używaną korektę, a mianowicie wyostrzenie i zmiękczenie.

Trzecia grupa, efekty, umożliwia stosowanie efektów artystycznych, takich jak czarno-biały, mozaika i malarstwo. Jeśli chcesz cofnąć wszystkie zastosowane poprawki i efekty wybierając Zdjęcia > Przywróć oryginał.

Program pozwala eksportować istniejące albumy, jako galerie HTML, gotowe do opublikowania w Internecie. Zawiera również kilka prostych, ale atrakcyjnych motywów, a kilka innych można znaleźć na stronie internetowej aplikacji. Możesz także zaprojektować własne motywy. Strona internetowa Album Shaper zawiera szczegółowy opis tego, jak to zrobić.

Wady programu: brak przeglądania danych EXIF, brak wsparcia dla programów zewnętrznych oraz brak wyszukiwarki.

Jest on przeznaczony dla osób, które szukają aplikacji, która pozwala im łatwo organizować zdjęcia i wykonywać proste poprawki jednym kliknięciem. /Dmitri Popov/

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Swedish.

You may also like...