binaryzator_icon256Binaryzator, jak sama nazwa sugeruje, służy do binaryzowania obrazów. Pozwala przeprowadzić zniekształcenie oraz przyciemnianie obrazu. Program może znaleźć zastosowanie przy tworzeniu szkicu obrazu. Aplikacja Binaryzator jest niewielkich rozmiarów i nie ma potrzeby instalacji.

Binaryzacja – przedstawienie dowolnej informacji w postaci ciągu informacji, z których każda przybiera tylko dwie wartości. W grafice konwersja obrazu z postaci kolorowej lub skali szarości do obrazu binarnego zawierającego jedynie kolor biały lub czarny. W obrazie binarnym każdy element jest zapisywany za pomocą 1 bitu.

Program otwiera pliki bitmapowe. Bitmapa (mapa bitowa), to obraz w grafice rastrowej, w którym zakodowana jest wartość (kolor) każdego piksela. Sposoby zapisu mogą być różne, dodatkowo, w celu zmniejszenia rozmiaru plików, może zostać zastosowany algorytm kompresji. Do najpopularniejszych bitmapowych formatów plików należą .bmp, .gif, .jpeg.

Program nie jest już rozwijany i można powiedzieć, że należy go sklasyfikować do archiwalnych, ale może komuś się przyda.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Strona domowa (nieaktywna)
Pobierz (440 KB)
Brak wersji instalacyjnej.
Polish
Zrzuty ekrany / Screenshots
binaryzator_1
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/Binaryzator_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/Binaryzator_icon256-150x150.pngzbymalInne graficzneBinaryzacja,Binaryzator,Binaryzator portable,przyciemnianie obrazu,zniekształcenie obrazu
Binaryzator, jak sama nazwa sugeruje, służy do binaryzowania obrazów. Pozwala przeprowadzić zniekształcenie oraz przyciemnianie obrazu. Program może znaleźć zastosowanie przy tworzeniu szkicu obrazu. Aplikacja Binaryzator jest niewielkich rozmiarów i nie ma potrzeby instalacji. Binaryzacja - przedstawienie dowolnej informacji w postaci ciągu informacji, z których każda przybiera tylko dwie wartości. W...