BlueLife Hosts Editor 1.4 portable

BlueLife Hosts Editor

BlueLife Hosts Editor to mała aplikacja, która pomaga dodać, usunąć lub zaktualizować nazwy domen. Po wpisaniu nazwy domeny w przeglądarce, z którą chcemy się połączyć, aplikacja musi najpierw przekonwertować ją na adres IP, który będzie używany do łączenia.

Program daje możliwość importowania listy z nazwami domen z pliku tekstowego lub możemy wpisać nazwę hosta do panelu głównego. Można bezpośrednio wprowadzić adres lub kliknąć linki zawierające nazwy hostów, takich np. jak www.portable.info.pl. Są one tłumaczone do rzeczywistych adresów IP składających się z szeregu liczb, a ten proces odbywa się za pośrednictwem usługi DNS i dzieje się to za pomocą pliku HOSTS. Prawie każdy system operacyjny, który komunikuje się za pomocą protokołu TCP / IP (standard komunikacji w Internecie) ma plik o nazwie HOSTS. Plik ten pozwala na tworzenie mapowania między nazwami domen i adresów IP.

Aplikacja daje możliwość blokowania, usuwania i zmianę nazw domen, włącza lub wyłącza wybraną domenę, a także uruchomia bieżącą domenę za pomocą domyślnej przeglądarki internetowej.

BlueLife Hosts Editor pozwala skopiować informacje o domenie (adres IP, nazwa domeny, komentarz) do schowka, wykonywać wyszukiwania i odświeżać dane wyświetlane w panelu głównym. Ma możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików hosta, opróżnia pamięć podręczną DNS, aby pozbyć się przestarzałych informacji, które mogą powodować problemy z połączeniem. Konfigurowanie parametrów odbywa się poprzez kilka kliknięć.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Chinese (Simplified), Dutch (Nederlands), English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Persian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Turkish.

You may also like...