Captura 8.0.0 / 9.0.0 Beta 4 portable

Captura

Captura to aplikacja umożliwiająca przechwytywanie obrazu z ekranu komputera wraz z dźwiękiem z mikrofonu i głośników, kliknięć i naciśnięć klawiszy, a także robienie zrzutów ekranu.
Narzędzie może być zminimalizowane do zasobnika systemowego. Zrzuty ekranowe i nagrania kontrolne z klawiatury, nawet gdy program znajduje się w zasobniku systemowym, mogą być wykonywane za pomocą konfigurowalnych klawiszy skrótów, dostępne są również klawisze skrótu do nagrywania wideo. Narzędzie może wykonać wiele wymaganych zadań mieszania dźwięku wejściowego mikrofonu i dźwięku wyjściowego głośników. Może służyć do nagrywania całego pulpitu, określonego okna lub określonego obszaru ekranu. Podczas przechwytywania zawartości z jednego okna aplikacja nadal rejestruje cały ekran, ale tylko okno jest widoczne.

Program Captura przydatny będzie dla wszystkich, którzy chcą tworzyć samouczki wideo, które pokazują na przykład, jak należy używać określonej aplikacji, bo oferuje możliwość wyświetlania naciśnięć klawiszy i kliknięć myszą w wyjściowym filmie wideo. Aplikacja jest w stanie przechwytywać wideo i audio z kamer internetowych lub zewnętrznych mikrofonów, możesz także przedstawić wyjaśnienia podczas nagrywania. Niestety nie obsługuje nagrywania filmów DirectX, więc nie można go używać podczas sesji gier.
Captura jest łatwym w obsłudze programem, który jest w 100% darmowy.

Do poprawnej pracy programy wymagany jest .Net Framework 4.7.2. Zostanie wyświetlony monit o zainstalowanie, jeśli nie ma go w systemie.
Używając FFMpeg Intel QSV HEVC wymagany jest procesor Skylake (6. generacji) lub nowszy.
Desktop Duplication API jest dostępna tylko w Windows 8 i wyżej.
Program testowano na systemie Windows 10. Może działać również w starszych wersjach.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Mathew Sachin, autor programu: Długie nagrania z dźwiękiem mogą ulec uszkodzeniu.‎ ‎Pracujemy, aby tak się nie stało w następnej wersji.‎

Repozytorium programu zostało zarchiwizowane na portalu GitHub przez właściciela. Nie wiadomo, czy będą nowe wersje.

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Icelandic, Indonesian, Italian, Japanese, Malayalam, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian.

You may also like...