OBS Studio 30.1.2 portable

OBS Studio

OBS Studio (Open Broadcaster Software), to rozbudowany i darmowy program, umożliwiający strumieniowe przesyłanie dźwięku jak również obrazu z naszego komputera do Internetu. Wykorzystuje protokół RTMP stworzony przez Adobe Systems dla streamingu audio, wideo i danych, pomiędzy playerem Flash a serwerem.

Aplikacja pracujące w systemach operacyjnych Windows, OS X i Linux, obsługuje również wtyczki pozwalające rozbudować jego możliwości o nowe funkcje.

Dla zwiększenia wydajności wspiera najnowocześniejsze zdobycze technologiczne wykorzystując moc obliczeniową karty graficznej.
Można go wykorzystać do przechwytywania obrazu z gier, tworzenia  filmów instruktażowych czy prezentacji wideo. Przechwycony obraz z pulpitu możemy zapisać do plików w formacie FLV lub MP4 i wysłać go bezpośrednio z aplikacji do takich serwisów jak: Twitch, Justin, Vaughn Live, DailyMotion, YouTube, GoodGame i innych. Program obsługuje wiele rodzajów kamer internetowych i aparatów cyfrowych.

Podstawowe funkcje programu OBS Studio:

-przechwytywanie audio/wideo z nielimitowanej liczby źródeł
-przechwytywanie z wybranego obszaru jak okno, cały ekran czy dana aplikacja
-kodowanie wideo przy użyciu H.264 (x264) i AAC
-wsparcie dla technologii Intel Quick Sync Video (QSV) i NVENC
-tryb podglądu streamingowanych danych
-informacje o strumieniu (np. czas, liczba klatek na sekundę, transfer)
-usuwanie kolorów podczas strumieniowania
-tworzenie różnych scen i przełączanie się między nimi
-bezpośrednie, w czasie rzeczywistym, wysyłanie do różnych serwisów
-wznawianie połączenia w razie problemów z serwerem
-ustawienia parametrów kodeków audio/wideo, streamingu obrazu, skrótów klawiaturowych
-i inne.

Open_Broadcaster_Software_fb

OBS Studio (Open Broadcaster Software) – poradniki, instrukcje

W oparciu o oprogramowanie OBS Studio powstał Streamlabs Desktop. To szybka, niezawodna i bogata w funkcje aplikacja do przesyłania strumieniowego. Zwiększysz poziom transmisji dzięki tej niezawodnej, łatwej w konfiguracji aplikacji do przesyłania strumieniowego na komputery stacjonarne, stworzonej dla profesjonalnych streamerów. Streamlabs Desktop występuje tylko w wersji instalacyjnej. Posiada interfejs również w języku polskim.

Program do działania wymaga zainstalowanego na komputerze pakietu redystrybucyjnego DirectX i .NET Framework 4x

Działa w systemach: Windows 8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Wersja instalacyjna posiada skróty odpowiedzialne za uruchamianie 32 lub 64-bitowej wersji programu

OBS Browser Plugin /.paf.exe Windows/ v. 1.29
Instalacja: wyodrębnij do katalogu głównego folderu instalacyjnego. Dla tych, którzy używali instalatora OBS Studio, byłby to: C:\Program Files (x86)\obs-studio\
To install: Extract to the root of your installation folder. For those that used the OBS Studio installer, that would be: C:\Program Files (x86)\obs-studio\
Ta wtyczka już jest dostarczana w pełnym instalatorze OBS. Nie musisz instalować tego ręcznie, chyba że nie zainstalowałeś jej przez pełny instalator.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Basque, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian Bokmal, Norwegian Nynorsk, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tamil, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Welsh.

You may also like...