Data Crow 4.11 portable

Data Crow

Data Crow jest potężnym narzędziem do katalogowania i organizowania mediów na naszym komputerze. Pozwala na skatalogowanie wszystkich kolekcji mediów, bez względu na to, jak duża jest nasza kolekcja. Korzystając z doskonałych usług online można od razu pobrać informacje na temat swoich książek, oprogramowania, gier, muzyki i filmów, pozwala także tworzyć własne kategorie. Łączy się z usługami internetowymi, takimi jak Amazon, IMDB, Softpedia i MusicBrainz, aby uniknąć ręcznego wprowadzania informacji.

Program może tworzyć ogromną bazę danych zawierającą wszystkie zebrane media. Zawiera opcjonalny wewnętrzny serwer WWW i interfejs WWW, informacje o pliku importu (MP3, DivX, XviD, itd.) oraz raportowania (HTML i PDF).
Najtrudniejszym elementem jest dodanie wszystkich elementów do katalogu, ale wbudowany kreator może ułatwić to zadanie, prowadząc nas przez wszystkie niezbędne kroki.
Wszystkie opcje i funkcje Data Crow mogą być przytłaczające dla niedoświadczonych użytkowników, ale tryb o nazwie „Początkujący” jest również dostępny i wyświetla jedynie podstawowe funkcje.

Z programem Data Crow (wersja serwer) można nawet uruchomić własny serwer i umożliwić rodzinie i znajomym przeglądanie naszych zbiorów.

Do prawidłowego działania programu wymagana jest obecność w systemie oprogramowania Java SE Runtime Environment lub Java portable w folderze CommonFiles platformy PortableApps.

Program pokazuje „Porady dnia” w języku polskim.

Uruchamiając program po raz pierwszy zobaczymy okno (User Folder Configuration), w którym należy wybrać folder gdzie będą przechowywane dane. Można również wybrać folder w folderze instalacyjnym czy portable Data Crow.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Program /.zip/ uruchamiamy klikając: datacrow_4_x_x_client_zipped > dc-client > datacrow32bit.exe (lub 64-bit) > datacrow.exe w wersji 4.5.x

Data Crow Portable Server Edition (Headless)

Languages: Brazilian Portuguese, Dutch, English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Spanish.

You may also like...