jPortable 8 Update 401

jPortable (Java Portable}

jPortable (dawniej Java Portable) została wydana przez PortableApps.com.

Aplikacja jPortable (64-bit i 32-bit) pozwala łatwo zainstalować środowisko wykonawcze Java do programów platformy PortableApps.com., która przeznaczona jest do instalacji na pamięciach przenośnych (np. pendrive, iPody, dyski zewnętrzne, płyty CD/DVD) programów portable tejże platformy, takich jak: LibreOffice, Mozilla Firefox, Google Chrome, SeaMonkey czy Opera (wymagających środowiska Java).

Programy będą działać bez problemu nawet wtedy, gdy nie ma środowiska Java na komputerze lokalnym. To wydanie aktualizuje Javę do najnowszej wersji kładącej nacisk na bezpieczeństwo. Jest pakowana jako format PortableApps.com dla łatwego użycia z dowolnym urządzeniem przenośnym i integracją z platformą PortableApps.com.

Nazwa Java i Oracle, jak również powiązane nazwy, znaki, emblematy i obrazy są zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli, czyli Oracle Corporation.

Centrum pomocy Java

Uwaga dotycząca instalacji: w przeciwieństwie do standardowych aplikacji przenośnych od PortableApps.com Platform (lub innych portali, które wydają wersje portable zgodne z formatem „.paf”) zainstalowanych w X:\PortableApps\AppNamePortable, jPortable jest dodatkiem i ma być zainstalowany na X:\PortableApps\CommonFiles\Java. Zainstalowane tam aplikacje przenośne, które tego potrzebują, będą z niej korzystać

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware) – tylko do użytku osobistego, do użytku komercyjnego wymagana jest licencja / personal (non-commercial) use only. Business use requires a license


Java Runtime Environment (portable) wydana przez platformę PortableAppZ

Oracle JDK (Java Development Kit) została wydana przez portal Portapps.

You may also like...