DriveLetterView_icon_NirSoftDriveLetterView to bardzo małe i proste narzędzie, które wyświetla listę wszystkich liter przypisanych dyskom w systemie (w tym: dyski lokalne, zdalne dyski sieciowe, napędy CD/DVD oraz dysków USB, nawet jeśli obecnie nie są one podłączone). Pozwala na łatwą zmianę litery dysku z urządzenia USB i zdalnych dysków sieciowych. Także usuwa litery dysku z urządzenia USB, które nie jest podłączone. Można wyeksportować listę wszystkich dysków do plików w formatach TXT, CSV, HTML lub XML.
Jeśli chcemy zmienić literę dysku wystarczy wybrać literę dysku i skorzystać z opcji “Zmień literę dysku” (F9). Jeśli chcemy usunąć przypisane litery dysków urządzeń USB, z które już nie korzystamy, wybieramy literę dysku, a następnie opcję “Usuń zaznaczoną literę dysku”. Program nie zmienia i nie usuwa oznaczeń na dysku twardym.

Uwaga
W celu zmiany lub usunięcia liter dysków w systemie Windows (Vista,2008,7) trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na DriveLetterView.exe i wybrać “Uruchom jako administrator”. Jeśli uruchomimy bez praw administratora program może wyświetlić listę wszystkich dysków, ale nie będzie w stanie zmienić lub usunąć litery dysku.
Info
Spolszczenie: plik DriveLetterView_lng.ini wrzucamy do folderu z programem.
Działa w systemach: Windows 2000,XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz ( 51 KB / 84 KB ) Spolszczenie
Brak wersji instalacyjnej.
/inne / others/: Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, French, German, Greek, Hungarian, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Turkish.

DriveLetterView_1

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/DriveLetterView_icon_NirSoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/09/DriveLetterView_icon_NirSoft-150x150.pngzbymalDiagnostyka64-bit,CSV,Diagnostyka,DriveLetterView,DriveLetterView portable,Dysk,HTML,TXT,USB
DriveLetterView to bardzo małe i proste narzędzie, które wyświetla listę wszystkich liter przypisanych dyskom w systemie (w tym: dyski lokalne, zdalne dyski sieciowe, napędy CD/DVD oraz dysków USB, nawet jeśli obecnie nie są one podłączone). Pozwala na łatwą zmianę litery dysku z urządzenia USB i zdalnych dysków sieciowych. Także...