BlueGriffon 3.1 portable

BlueGriffon

BlueGriffon to darmowy i wieloplatformowy edytor kodu źródłowego i tworzenia stron internetowych typu WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz). Autorem całego projektu jest Daniel Glazman, który stworzył podobny, nie rozwijany już program Nvu.

Program jest przydatnym i prostym w użyciu oprogramowaniem, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić początkującym użytkownikom robienie stron internetowych bez posiadania dużej wiedzy informatycznej. Program oparty jest o silnik renderujący Gecko Firefoksa 4, co zapewnia zgodność z najnowszymi standardami sieciowymi.

Aplikacja BlueGriffon zgodna jest ze standardem W3C. Można tworzyć i edytować strony zgodnie z HTML 4, XHTML 1.0, HTML 5 i XHTML 5. Obsługuje CSS 2.1 i wszystkie części CSS 3 już wdrożone przez Gecko. Program oferuje edytor SVG (SVG-edit) do osadzania grafiki w kodzie strony, wstawiania obrazów i multimediów, posiada wygodny kreator formularzy i wiele innych. Do programu stworzono dodatki, aby rozszerzyć funkcjonalność programu. Przyjęto w tym wypadku formułę, że część z nim będzie płatna (małe kwoty), aby wspomóc w dalszy rozwój projektu.

Na stronie producenta BlueGriffon można pobrać polski słownik poprawnej pisowni (strona: Dictionaries). Aby zainstalować słownik klikamy Narzędzia > Dodatki > Rozszerzenia, następnie klikamy na górze ikonę (Narzędzia dla wszystkich dodatków) i wybieramy Zainstaluj dodatki z pliku… Wskazujemy na komputerze (wcześniej pobrany) plik pl.dict.xpi > Otwórz.
Na zakończenie należy kliknąć na przycisk  Uruchom ponownie teraz , lub zamknąć i ponownie uruchomić BlueGriffon, aby aktywować nowy dodatek.

Program jest zależny od zestawu komponentów uruchomieniowych bibliotek Visual C++ – Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable, które muszą być w systemie

Począwszy od wersji 3.1 BlueGriffon jest dostępny tylko w wersji 64-bitowej na wszystkie platformy.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /v. 2.3.1/ ; 7,8,10 /v. 3.0.1 & 3.1/

Licencja /v. 2.3.1 & 3.0.1/: bezpłatny (freemium /installer version is adware/Source code is MPL/GPL/LGPL)

Licencja /v. 3.1/: bezpłatny /freemium/ (niektóre funkcje BlueGriffon® 3.1 są dostępne tylko w przypadku zakupu licencji.
Licencja zakupiona dla dowolnego v2.x współpracuje z v 3.1.
Licencja zakupiona dla BlueGriffon EPUB Edition działa z v 3.1)

Ustawianie języka interfejsu: Tools > Preferences. W oknie, które się pojawi wyszukujemy interesujący nas język, np. pl (Polish), zaznaczamy i klikamy przycisk Use language.

Polski słownik poprawnej pisowni + inne języki

FireFtp – klient FTP /.xpi/

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English (US), Finnish, French, Galician, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Russian, Serbian, Slovenian, Spanish, Swedish.

You may also like...