BlueGriffon to darmowy i wieloplatformowy edytor kodu źródłowego i tworzenia stron internetowych typu WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz). Autorem całego projektu jest Daniel Glazman, który stworzył podobny, nie rozwijany już program Nvu.

BlueGriffon jest przydatnym i prostym w użyciu oprogramowaniem, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić początkującym użytkownikom robienie stron internetowych bez posiadania dużej wiedzy informatycznej. Program oparty jest o silnik renderujący Gecko Firefoksa 4, co zapewnia zgodność z najnowszymi standardami sieciowymi.

BlueGriffon zgodny jest ze standardem W3C. Można tworzyć i edytować strony zgodnie z HTML 4, XHTML 1.0, HTML 5 i XHTML 5. Obsługuje CSS 2.1 i wszystkie części CSS 3 już wdrożone przez Gecko. Program oferuje edytor SVG (SVG-edit) do osadzania grafiki w kodzie strony, wstawiania obrazów i multimediów, posiada wygodny kreator formularzy i wiele innych. Do programu stworzono dodatki, aby rozszerzyć funkcjonalność programu. Przyjęto w tym wypadku formułę, że część z nim będzie płatna (małe kwoty), aby wspomóc w dalszy rozwój projektu.

Program jest w fazie rozwoju, ale już teraz jest najlepszym darmowym edytorem stron www.

Uwaga
Program jest zależny od zestawu komponentów uruchomieniowych bibliotek Visual C++ – Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable.
Info
Na stronie producenta BlueGriffon można pobrać polski słownik poprawnej pisowni (strona: Dictionaries). Aby zainstalować słownik klikamy Narzędzia > Dodatki > Rozszerzenia, następnie klikamy na górze ikonę (Narzędzia dla wszystkich dodatków) i wybieramy Zainstaluj dodatki z pliku… Wskazujemy na komputerze (wcześniej pobrany) plik pl.dict.xpi > Otwórz.
Na zakończenie należy kliknąć na przycisk  Uruchom ponownie teraz , lub zamknąć i ponownie uruchomić BlueGriffon, aby aktywować nowy dodatek.
Ustawianie języka interfejsu: Tools > Preferences. W oknie, które się pojawi wyszukujemy interesujący nas język, np. pl (Polish), zaznaczamy i klikamy przycisk Use language.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /v. 2.3.1/ ; 7,8,10 /v.2.4.1/
Licencja: bezpłatny (Freemium /installer version is adware/Source code is MPL/GPL/LGPL)

Pobierz /.zip 64-bit/ (55 MB / 111 MB) v. 3.0.1 Pobierz /.zip 32-bit/ v. 3.0.1

Pobierz /.zip 32-bit/ (48 MB / 116 MB) v. 2.3.1 Pobierz /.paf ThApps 32 i 64-bit/ v. 3.0.1

Pobierz /.paf ThApps/ v. 2.3.1

Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 32-bit/ v. 2.3.1 ; pobierz /.exe 64-bit/ v. 3.0.1 ; pobierz /32-bit/ v. 3.0.1

Polski słownik poprawnej pisowni: pobierz

FireFtp – klient FTP: pobierz

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Finnish, French, Galician, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Serbian, Slovenian, Spanish, Swedish.

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/BlueGriffon_3_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/10/BlueGriffon_3_icon256-150x150.pngzbymalTworzenie stron internetowychBlueGriffon,BlueGriffon portable,CSS,HTML,HTML 4,HTML 5 i XHTML 5,SVG,Tworzenie www,W3C,WYSIWYG,XHTML 1.0
BlueGriffon to darmowy i wieloplatformowy edytor kodu źródłowego i tworzenia stron internetowych typu WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz). Autorem całego projektu jest Daniel Glazman, który stworzył podobny, nie rozwijany już program Nvu. BlueGriffon jest przydatnym i...